Magda Linette - fot. Bakhtiyar Gurbanov - bakucup.azs
Magda Linette – fot. Bakhtiyar Gurbanov – bakucup.azs

Anna-Lena Friedsam w ćwierćfinale turnieju WTA 125k series w Tajpej przerwała serię zwycięską passę Magdy Linette. Poznanianka była niepokonana od 13 października.

Od tego czasu wygrała pięć spotkań w drodze po triumf w turnieju w Goyang, a kolejne pięć przeciwniczek pokonała w Ningbo, gdzie osiągnęła swój największy sukces w karierze. Linette (117 WTA) następne dwa zwycięstwa odniosła w Tajpej. W pierwszym meczu pokonała Słowenkę Tadeję Majerić (211 WTA) 6:4, 6:0, a w II rundzie wyeliminowała Chinkę Qiang Wang (100 WTA) 7:6(7), 6:2.

W ćwierćfinale poznanianka zmierzyła się z rozstawioną z numerem pierwszym Anną-Leną Friedsam (87 WTA). 22-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski prowadziła w pierwszej partii spotkania 4:2. Ostatecznie doszło jednak do tie-breaka, w którego Niemka wygrała do zera. W drugim secie Friedsam przełamała Linette w siódmym gemie. Polka nie była już w stanie odrobić strat i po 12 meczach z rzędu przegrała 6:7(0), 4:6.

– Ciężki mecz dzisiaj. Byłam już bardzo zmęczona. Tak czy inaczej jestem bardzo zadowolona z końcówki sezonu i nie mogę się doczekać paru dni odpoczynku w domu. Dziękuję wszystkim bardzo za wsparcie! – napisała Linette na swojej stronie na Facebook’u.

Magda była zgłoszona do przyszłotygodniowego turnieju w Dubaju, ale zdecydowała się z niego wycofać.