Magda Linette / fot. toray-ppo.com

Magda Linette pokonała Olesję Perwuszinę w I rundzie turnieju Toray Pan Pacific Open w Tokio, który ma rangę WTA Premier. W kolejnym meczu poznanianka zmierzy się z Julią Putincewą.

Perwuszina ma zaledwie 16 lat i jest jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek młodego pokolenia. W Tokio dostała od organizatorów „dziką kartę”. Dla Rosjanki był to debiut w turnieju rangi WTA.

Natomiast Linette przebiła się do turnieju głównego przez eliminacje. 24-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski prowadziła w pierwszym secie 4:2, ale przegrała cztery kolejne gemy. Zanosiło się na niespodziankę. Jednak w dwóch kolejnych setach poznanianka pokonała swoją rywalkę 6:2 i 6:3.

W II rundzie Linette czeka o wiele trudniejsze zadanie. Polka zmierzy się z Julią Putincewą, która w rankingu WTA zajmuje 38. miejsce. Nasza tenisistka w tym zestawieniu jest 109.

Obie zawodniczki grały ze sobą raz na zawodowych kortach. W 2015 roku w Tianjin lepsza była Linette.