Choć do największego triathlonowego wydarzenia w historii Poznania pozostało jeszcze sześć miesięcy, to na liście startowej jest już zapisanych niemal 3000 zawodników. Organizatorzy, sportowcy i kibice oraz miasto przygotowują się już do mistrzostw Europy.

W poznańskich szkołach odbywają się lekcje triathlonu, sportowcy angażują się we wspólne przygotowania z cyklu Road to Enea Challenge, a organizatorzy zapowiadają zmiany w harmonogramie i trasie lipcowych zawodów.

Nowością podczas Enea Challenge Poznań 2016 będzie rywalizacja sztafet na dystansie średnim. Jest to drużynowa odmiana triathlonu, w której udział biorą trzyosobowe zespoły (każdy startuje w jednej dyscyplinie). Zapisy ruszą jeszcze w tym tygodniu. – Wielu zawodników z Polski i zza granicy podpytywało nas o  możliwość drużynowego startu podczas lipcowych zawodów. Dążymy  do tego, aby jak największa liczba pasjonatów triathlonu mogła wziąć udział w międzynarodowym święcie triathlonu, dlatego postanowiliśmy zorganizować rywalizację sztafet – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz organizator Enea Challenge Poznań. Rejestracja na zawody odbędzie się za pośrednictwem strony: https://www.sts-live.pl/Endusport/Event/Details/7

Europejskie rekordy?

Organizatorzy zdecydowali się zmienić lokalizację pierwszej strefy zmian. Będzie ona znajdować się w okolicach trybun przy mecie Toru Regatowego (tak, jak było to w latach 2013-2014). – Zdecydowaliśmy się przenieść strefę zmian, gdyż zależy nam na stworzeniu uczestnikom idealnych warunków do bicia rekordów. Zmiana ułatwi dobieg do rowerów, dzięki czemu osiągane czasy będą nawet o kilka minut lepsze od ubiegłorocznych rezultatów – tłumaczy Kruczyński.

Droga przygotowań

Przedsmakiem emocji, jakie czekają na kibiców w lipcu, będą imprezy w ramach cyklu Road to Enea Challenge Poznań. Pierwsza z nich – Enea Tri Tour Family Winter Run  – odbędzie się w niedzielę 14 lutego nad Jeziorem Maltańskim. Uczestnicy biegu będą rywalizować na trzech różnych dystansach: 5,4 km, 10,8 km oraz 16,2 km.  To ciekawa propozycja zarówno dla bardziej doświadczonych biegaczy, jak i pasjonatów sportu, którzy chcą wspólnie przygotować się do sezonu. Kolejny bieg z tej serii odbędzie się 6 marca. Więcej szczegółów  na stronie: http://endusport.pl/info/tri_tour_winter_run.

Triathlonowa rodzina

Organizatorzy zbliżających się Mistrzostw Europy wprowadzili również nowy program lojalnościowy dla rodzin, które lubią aktywnie spędzać czas. Posiadacze karty będą mogli korzystać ze zniżek w klubach sportowych, sklepach, czy firmach  cateringowych. – Doceniamy wysiłek i determinację wszystkich sportowych rodzin, dlatego chcemy pomóc zarówno dzieciom, jak i dorosłym przygotować się do triathlonowego sezonu. Mam nadzieję, że nasza karta będzie dla wszystkich dużym ułatwieniem – mówi Kruczyński.

Aby zdobyć kartę sportowej rodziny Enea Tri Tour, wystarczy zapisać się na trzy imprezy rozgrywane w ramach cyklu Enea Tri Tour. Rejestracja do programu lojalnościowego odbywa się drogą internetową za pośrednictwem adresu: events@endusport.pl.

Enea Challenge Poznań odbędzie się w dniach 22-24 lipca 2016 i będzie największą imprezą sportową w zbliżającym się sezonie. Oprócz triathlonowej rywalizacji, organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych atrakcji (m.in. koncerty, pokazy artystyczne, strefę kibica, strefę EXPO, pokaz fajerwerków). Więcej informacji na temat imprezy znajduje się na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Zapisy są dostępne do na stronie: https://www.sts-live.pl/Endusport/Event/Details/7

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments