Henryk Michałowski (najstarszy uczestnik Enea Challenge Poznań) - fot. Irek Pindral

Już w ten weekend Poznań stanie się europejską stolicą triathlonu. W ramach Enea Challenge Poznań będą rywalizować najlepsi zawodnicy, ale również ogromna grupa amatorów. Również na kibiców czeka mnóstwo atrakcji.

W ramach Enea Challenge Poznań rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w triathlonie na dystansie długim (3,8 km pływania, 80 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu). Na trasie spotkają się zawodnicy z 38 krajów. Pierwszy raz w historii impreza triathlonowa tej rangi odbywa się w naszym kraju. Zawodnicy zmierzą się też na dystansie sprinterskim, olimpijskim oraz średnim. Sportowym zmaganiom będą towarzyszyły liczne atrakcje dla kibiców.

Ogrom atrakcji podczas święta triathlonu

W tym roku, po raz pierwszy w historii poznańskiego triathlonu, główne miejsce zmagań przeniosło się znad Jeziora Maltańskiego na Plac Wolności, na którym wzorem UEFA EURO2012, znajdować się będzie specjalna strefa kibica. Podczas całego weekendu w sportowej rywalizacji weźmie udział ok. 5 tys. zawodników, a organizatorzy przewidują, że triathlonistom będzie kibicowało ok. 15 tys. osób.

– Zrobimy wszystko, aby Enea Challenge Poznań było imprezą zarówno dla pasjonatów triathlonu, jak i wszystkich poznaniaków. Przygotowaliśmy m.in. zjazd food trucków, specjalną strefę aktywności dla kibiców i całych rodzin – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport oraz współorganizator Enea Challenge Poznań.

Każdy może wspierać triathlonistów

Enea Challenge Poznań słynie z gorącego dopingu kibiców. W tym roku będzie to jeszcze prostsze, ponieważ zawodnicy będą rywalizować w centrum miasta, gdzie przewidziano specjalne punkty kibica. Sportowców można też wspierać biorąc udział w wielu imprezach towarzyszących.

W piątek odbędą się dwa mini wydarzenia: Enea Challenge KIDS Triathlon oraz Enea Challenge Woman’s Run. Udział w tych zawodach pozwoli poczuć przedsmak triathlonowych emocji. Partnerami imprez towarzyszących są portale kobietybiegaja.pl oraz wszystkoobieganiu.pl.

– Mistrzostwa Europy w triathlonie powinny zjednoczyć wszystkich pasjonatów aktywnego stylu życia. Każdy kto chociaż trochę trenuje bieganie, jazdę na rowerze, czy pływanie właśnie poprzez udział w imprezach towarzyszących może przekazać swoją pozytywną energię dla zawodników rywalizujących w tym samym miejscu podczas triathlonowych zmagań – zachęca do udziału dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań.

W sobotę odbędzie się Bieg Nocny na dystansie 5,6 km. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 22 przy trybunach nad Jeziorem Maltańskim. Na bieg zaprasza Enea – firma przygotowała dla uczestników dodatkowe atrakcje, które rozświetlą Maltę.

– Na zawodników czeka bogaty pakiet startowy m.in. specjalna koszulka, lampa czołówka i świecąca opaska ledowa na ramię. Zadbamy też o niecodzienną oprawę biegu – na trasie prowadzącej przy Jeziorze Maltańskim przygotowane będą niespodzianki dla zawodników – mówi Sławomir Krenczyk, rzecznik prasowy Enei.

Udział w Biegu Nocnym jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie: https://korzysci.energiaplus.pl/bieg_nocny i otrzymać specjalny voucher umożliwiający darmową rejestrację.

Z kolei przy Placu Wolności powstanie Strefa Enei z wieloma atrakcjami. Dzięki nim kibice będą mogli poczuć się jak mistrzowie triathlonu i obserwować zmagania sportowców. Enea zapewni również miejsca odpoczynku i zabawy dla rodzin z dziećmi.

Efektowny koncert zwieńczy Mistrzostwa Europy

W niedzielę 24 lipca, na zakończenie Enea Challenge Poznań, wystąpi Reni Jusis. Artystka po siedmiu latach przerwy powraca na scenę muzyczną z nowym albumem „BANG!”, który promuje singiel „Bejbi Siter”. Koncert rozpocznie się o godz. 20:30 na Placu Wolności.

– Cieszę się, że Reni Jusis wystąpi na zakończenie poznańskiego weekendu z triathlonem. Artystka prowadzi i propaguje zdrowy styl życia oraz ekologię i idealnie wpasowuje się w naszą imprezę, podczas której promujemy aktywne spędzanie wolnego czasu – mówi Wojciech Kruczyński.

Zapowiedź Enea Challenge Poznań można zobaczyć na stronie https://vimeo.com/152404311
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://challenge-poznan.pl/

Konferencja prasowa przed Enea Challenge Poznań – piątek 22.07

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments