Kotwica Kórnik - AZS UAM Poznań / fot. Irek Pindral

Na zakończenie sezonu zasadniczego w futsalowej Ekstralidze Kobiet ponownie doszło do derbowego starcia dwóch wielkopolskich zespołów. Po raz drugi lepszy okazał się AZS UAM Poznań, który wygrał na wyjeździe z Kotwicą Kórnik 4:2.

Niedzielny mecz był już drugim tegorocznym pojedynkiem między obiema drużynami. Na początku stycznia AZS UAM wygrał we własnej hali z Kotwicą 4:2. Teraz na zakończenie sezonu zasadniczego zanotował dokładnie taki sam wynik, tyle że na parkiecie przeciwnika.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando poznanianek, które na przerwę schodziły z przewagą dwóch bramek. Oba trafienia były autorstwa Alicji Zając.

Podrażnione gospodynie w drugiej części gry rzuciły się do odrabiania strat, co im się w końcu udało. W ciągu dwóch minut gole strzeliły Hanna Cerajewska i Martyna Boguszyńska. Jednak radość miejscowych nie trwała długo, bo kilkadziesiąt sekund później swoją trzecią bramkę zdobyła Zając.

To nieco podcięło skrzydła futsalistkom Kotwicy, lecz nadal starały się ponownie doprowadzić do wyrównania. Kiedy jednak Monika Marczak zdobyła czwartą bramkę dla AZS UAM-u stało się jasne, że przyjezdne tego meczu już nie przegrają. Ostatecznie spotkanie zakończyło się takim samym wynikiem, jak derbowy pojedynek w Poznaniu.

W sezonie zasadniczym AZS UAM w dziesięciu meczach poniósł tylko jedną porażkę, w wyjazdowym spotkaniu z AZS AWF Warszawą 4:5. W pozostałych wygrywał i okazał się najlepszą drużyną w Grupie I Ekstraligi Kobiet. Z kolei Kotwica zajęła na mecie trzecią pozycję w tabeli z bilansem siedmiu zwycięstw i trzech przegranych.

Podopieczne trenera Wojciecha Weissa czeka teraz walka w play-offach, a rywalkami będą futsalistki AZS-u Uniwersytet Ślaski Katowice. Kórniczanki zaś spotkają się z wiceliderem grupy II czyli Strzelcem Głogówek.

Zwycięzcy ćwierćfinałowych pojedynków (w tej rundzie obowiązuje zasada mecz i rewanż) awansują do turnieju finałowego (Final Four), który zostanie rozegrany w mieście jednego z czterech finalistów.

Kotwica Kórnik – AZS UAM Poznań 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Zając (13.), 0:2 Zając (20.), 1:2 Cerajewska (27.), 2:2 Boguszyńska (28.), 2:3 Zając (29.), 2:4 Marczak (35.)

Kotwica: Aleksandra Blige, Aleksandra Godlewska – Monika Nowak, Magdalena Zagajska, Martyna Boguszyńska, Katarzyna Sikora, Klaudia Jędraszyk, Hanna Cerajewska, Aleksandra Chojnacka, Anna Jacewicz, Ewa Weber, Justyna Dziabaszewska

Trenerka: Violetta Biegańska

AZS UAM: Dominika Dewicka, Emilia Krajewska – Karolina Grześkowiak, Alicja Busza, Agnieszka Grzechowiak, Paula Fronczak, Laura Czudzińska, Monika Marczak, Alicja Zając, Adriana Sikora, Joanna Gawrych

Trener: Wojciech Weiss.

źródło: futsalistki-uam.pl