Od lewej: Sergio Marques, Denis Sketako, Dirk Wijnalda / fot. Irek Pindral

Znamy datę Challenge Poznań w 2017 r. Największe zawody triathlonowe w Polsce odbędą się w weekend 24-25 czerwca. Zapisy już trwają w preferencyjnych cenach.

Podobnie jak w latach 2013-2015 impreza odbędzie się w rejonie Jeziora Maltańskiego, oczywiście z wyjątkiem trasy kolarskiej.

System workowy, błyskawiczne przejście do stref zmian, liczne wydarzenia towarzyszące i idealne warunki do uprawiania tej dyscypliny zagwarantują, zdaniem organizatorów, kolejny rekord frekwencji.

Challenge Poznań jest marką samą w sobie. Tegoroczne Mistrzostwa Europy na Długim Dystansie rozegrane w ramach Enea Challenge Poznań udowodniły, że stolica Wielkopolski jest idealnym miejscem dla tej dyscypliny nie tylko pod względem infrastruktury czy tras, ale także kibiców i sportowego klimatu, który niósł każdego z zawodników do mety. To właśnie sympatycy triathlonu zapewnili tej imprezie sukces, który zagwarantował Poznaniowi wpisanie się na stałe w sportową mapę Europy.

Same wzrosty

O ile wzrost liczby uczestników samej imprezy jest zjawiskiem przewidywalnym, o tyle pozytywnie zaskakuje olbrzymia dynamika wzrostu liczby kibiców i tym samym osób biorących udział w licznych sportowych wydarzeniach towarzyszących.

– Ideą organizatorów triathlonu była i będzie w przyszłych latach organizacja wielkiego sportowego święta rodzinnego – mówi Wojciech Kruczyński, Prezes Endusport, współorganizatora imprezy. – Zarówno wydarzenia towarzyszące – „Road to Challenge”, jak i sama impreza krzewią ducha sportowego i zachęcają do ruchu i zdrowego trybu życia. Triathlon, składający się przecież z trzech podstawowych dyscyplin: pływania, jazdy na rowerze i biegu to sport dla każdego – udowadniamy to naszymi zawodami – podsumowuje Kruczyński.

Triathlon o skali międzynarodowej jakim był tegoroczny Enea Challenge Poznań to także zastrzyk dla lokalnej gospodarki i promocja miasta. Zawodnicy z 38 krajów, którzy odwiedzili Poznań wraz z rodzinami spali, jedli, robili zakupy a przede wszystkim zwiedzali miasto. Podobnie będzie w przyszłym roku, dzięki sławie jaką uzyskał Poznań dzięki organizacji Mistrzostw Europy na dystansie długim.

Dla zawodników

Challenge Poznań 2017 będzie zawodami przygotowanymi przez zawodników i dla zawodników – oznacza to, że wszystkie dotychczasowe postulaty triathlonistów zostaną uwzględnione. Zwiększenie komfortu rywalizacji, jej tempa i bezpieczeństwa oraz dodatkowych możliwości kibicowania (punkty kibica) i aktywizacji to najważniejsze elementy kolejnego święta tej dyscypliny w Poznaniu.

Możliwość ubezpieczenia startu, dodatkowe kategorie wiekowe, mnogość konkurencji i klimat poznańskiej imprezy to czynniki gwarantujące kolejne rekordy frekwencji.
Ponadto zachowany zostanie system workowy, który gwarantuje szybką zmianę w strefach oraz tegoroczny układ wyjścia z wody i rozmieszczenia stref tzw. „finiszer”, czyli meta wraz z przyległą strefą znajdą się w rejonie trybun POSiR, co będzie nowością w stosunku do poprzednich lat. Proponowany układ zapewni jeszcze lepsze czasy zawodników i możliwości kibicowania na trasie.

Start

Zapisy wystartowały 1 września, tylko w tym miesiącu preferencyjna cena 299 PLN na dystansie średnim, 149 PLN na dystansie 56,5 km oraz 79 PLN na sprincie. W pakiecie zawodnicy otrzymają także dodatkowe ubezpieczenie NNW i możliwość ubezpieczenia od rezygnacji ze startu.

Zapraszamy do odwiedzenia strony Challenge Poznan gdzie można znaleźć kompletny harmonogram imprezy oraz wizualizację poszczególnych stref.

Więcej informacji na: http://challenge-poznan.pl/2017-2/

źródło: Informacja prasowa

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments