Piąta edycja poznańskiej imprezy, po raz trzeci pod międzynarodową marką Challenge Family. Reprezentanci 38 krajów, przyjadą rywalizować na triathlonowych dystansach począwszy od szybkiego sprintu, aż po królewski dystans długi (226km – tj: 3,8 w wodzie, 180 na rowerze i 42,2 biegu). Na dystansie 56,5 km zawodnicy rywalizować będą o Puchar Prezydenta Poznania.

Challenge Poznań wraca przede wszystkim w okolice Jeziora Maltańskiego. -Dzięki zmianie zawodnicy, ich rodziny, jak i kibice będą mieli dostęp do startu i mety praktycznie w jednym miejscu – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endu Sport i Dyrektor zawodów. – Dodatkowo w okolicach poznańskiej Malty zlokalizowane zostaną liczne strefy kibica, czy przy trybunach czy na trasie biegowej – dzięki kibicom chcemy stworzyć unikalną atmosferę tego wydarzenia i sprawić aby ich doping niósł aż do samej mety  – dodaje Kruczyński.

Pula nagród w tym pucharze to 8000 Euro.

Więcej informacji   www.challenge-poznan.pl 

Poza tym nad samą Maltą będzie też bogate miasteczko triathlonowe, w którym każdy znajdzie coś dla siebie – czy to w strefie Expo, gdzie zagości centrum multimedialne Microsoft, czy nad wodą Malty, gdzie rozgości się szkoła flyboardu – Latające Papcie i zwiedzającym otworzy możliwości latania nad wodą.

Więcej informacji   fly-board.pl

 

Wykorzystano materiały organizatorów challenge-poznan.pl

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments