jan-szymanskiPoznaniak Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki zajęli trzecie miejsce w wyścigu drużynowym podczas zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Erfurcie. W Niemczech Szymański indywidualnie był siódmy na 1500 m. Na tym dystansie wygrał Bródka.

Wyścig na 1500 m był popisem wielkich umiejętności biało-czerwonych.  Najpierw Jan Szymański uzyskał czas 1.47,32 i pokonał w bezpośrednim pojedynku Francuza Alexisa Contina. W trzeciej parze od końca biegł Konrad Niedźwiedzki. Z czasem 1.47,23 nie dał żadnych szans Holendrowi Maurice Vriendowi.

Zbigniew Bródka wystartował w ostatniej parze ze znakomitym Norwegiem Havardem Bokko. Zawodnik UKS Błyskawicy Domaniewice wręcz zdeklasował swego rywala. Polak uzyskał czas 1.46,99. Drugi w końcowej klasyfikacji był Łotysz Haralds Silovs 1.46,98, a trzeci Amerykanin Brian Hansen 1.47,01. Havard Bokko uplasował się na piątej pozycji 1.47,10. Niedźwiedzki miał szósty, a Szymański siódmy czas.

W sobotę na trzeciej pozycji uplasowała się męska drużyna w składzie – Jan Szymański, Zbigniew Bródka i Konrad Niedźwiedzki. Polacy w bezpośredniej walce pokonali Norwegię i uzyskali czas 3.45,79. Wygrali Holendrzy 3.45,21. Drugie miejsce zajęła Korea Południowa 3.45,33.

źródło: pzls.pl