Jan Szymański - fot. facebook.com/ISUSpeedSkating

Jan Szymański zajął 8. miejsce w wyścigu na 1500 m na zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Stavanger. Panczenista AZS AWF nie ukończył natomiast rywalizacji na 5 kilometrów.

Po przerwie na mistrzostwa Europy oraz walkę o medale na krajowych zawodach najlepsi łyżwiarze świata wrócili do walki o Puchar Świata. Pierwsza tegoroczna imprezie tej rangi odbyła się w dniach 29-31 stycznia na torze w Stavanger.

Jan Szymański pokazał się z dobrej strony w wyścigu na 1500 m. Z czasem 1.46,89 zajął ósme miejsce. Konrad Niedźwiedzki (1.47,07) był dziesiąty, a mistrz olimpijski na tym dystansie z Soczi Zbigniew Bródka był najlepszy w grupie B (1.47,81).

Wygrał Rosjanin Denis Juskow (1.44,94), drugi był Belg Bart Swings (1.45,88), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Holender Kjeld Nuis (1.46,11).

Szymański w klasyfikacji Pucharu Świata na dystansie 1500 metrów zajmuje ósme miejsce. Ostatnie zawody z tego cyklu odbędą się w marcu w Heerenveen.