Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Tylko 51 minut potrzebowała Ajla Tomljanović na pokonanie Katarzyny Piter w eliminacjach turnieju Internazionali BNL d’Italia (pula nagród 2,63 mln) w Rzymie.

Tydzień temu w obie tenisistki rywalizowały w Rzymie, gdzie Polka (100 WTA) wygrała w trzech setach. W sobotę Chorwatka (76 WTA) zrewanżowała się w bardzo dotkliwy sposób. Piter dopiero w dwunastym gemie spotkania uchroniła się od drugiej w karierze przegranej rowerkiem. 20-letnia Tomljanović ostatecznie wygrała 6:0, 6:1.

Tenisistka Grunwaldu Poznań mimo porażki zostaje w Rzymie. 23-letnia Polka w parze z Chanelle Scheepers z RPA wystartują w deblu. W I rundzie ich przeciwniczkami będą Polka Klaudia Jans-Ignacik i Casey Dellacqua z Australii.