Od 15 do 23 lipca na kortach Parku Tenisowego Olimpia odbędzie się 14. edycja challengera tenisowego Poznań Open.

Challenger w Poznaniu rozgrywany jest już od 25 lat, z małą przerwą od 2000 do 2003 roku. W Lasku Golęcińskim  pojawią się zawodowi tenisiści, którzy będą rywalizować o punkty do światowego rankingu oraz nagrody finansowe.  Na poniedziałkowej konferencji prasowej organizatorzy przybliżyli szczegóły tegorocznej imprezy.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem, klasyfikowanym obecnie w zestawieniu ATP na 109. miejscu, będzie Norweg Ruud Casper. Numerem 2 będzie 112 na liście ATP Florian Mayer z Niemiec.

Numer 4 to Jerzy Janowicz, 141 na liście ATP. 

Największe zainteresowanie – co zrozumiałe – wzbudzi niewątpliwie występ powracającego do formy po kontuzji Polaka. Starania o udział łodzianina nie były łatwe, lecz przyniosły skutek. – Długo zabiegaliśmy o występ Jurka w Poznaniu. Długofalowa akcja dyplomatyczna udała się i mamy naszego najlepszego tenisistę na liście startowej. Będzie to jego pierwszy turniej w Polsce od kilku lat – zaznacza dyrektor imprezy Krzysztof Jordan, który jednocześnie przypomina, że „Jerzyk” jako jedyny Polak wygrał Poznań Open, a było to w 2012 roku.

W turnieju głównym z biało-czerwonych zaprezentuje się także Kamil Majchrzak 279 na liście ATP, a „dziką kartę” otrzymali Hubert Hurkacz 308 ATP, Andrzej Kapaś 462 ATP, Michał Dembek 966 ATP, oraz Victor Vlad Cornea  (Ruminia) 1088 ATP.

Pierwsze gry eliminacyjne sobota 15.07 godzina 10.00.

Finał gry pojedynczej  niedziela 23.07 godzina 12.00.

Pula nagród wynosi 64 tysiące euro. Zwycięzca turnieju otrzyma 9 200 euro oraz 90 punktów rankingowych ATP. W deblu główna wygrana to 3950 euro.

Oprócz turnieju głównego organizatorzy kolejny raz postanowili pomyśleć o nieco młodszych zawodnikach i zaplanowali zawody Algida Cup dla dzieci w przedziale od 6 do 12 lat. Będzie się on odbywał także na kortach Centrum Tenisowego Sobota, a wszystko to w pięciu kategoriach wiekowych.

Wykorzystano materiały prasowe Poznań Open/ zdjęcia własne redakcji.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments