Zawodnicy DSW Waterpolo Poznań w Szczecinie w weekend zmierzyli się z miejscową Arkonią. Pierwsze spotkanie poznaniacy spokojnie wygrali, w drugim po wielkich emocjach i rzutach karnych musieli uznać wyższość rywali.

Pierwsze niedzielne spotkanie upłynęło pod dyktandem poznaniaków, którzy już po pierwszej połowie uzyskali aż pięciobramkową przewagę, i utrzymali ją do samego końca meczu. Szczecinianie jedynie w ostatniej kwarcie okazali się lepsi od brązowych medalistów z zeszłego sezonu. Najlepszym strzelcem w tym pojedynku okazał się być Paweł Wielogórski. Bardzo dobrze spisywała się też poznańska defensywa, na czele z bramkarzem Mikhailem Yazerskim.

Kilka godzin później Arkonia zaprezentowała się znacznie lepiej. Niemniej to DSW po trzeciej kwarcie prowadziło 8:6. W ostatniej części spotkania sędziowie aż siedmiokrotnie wykluczyli z gry zawodników z Poznania. To pozwoliło doprowadzić aktualnym jeszcze wicemistrzom kraju do remisu. W rzutach karnych gospodarze okazali się lepsi 4:3.

Weekend okazał się lepszy dla DSW, które zdobyło cztery punkty, przy zaledwie dwóch Arkonii. Przewaga nad zawodnikami ze Szczecina jest mała, ale zważywszy na terminarz, poznaniacy powinni osiągnąć historyczny sukces, czyli wicemistrzostwo. Na triumf w rozgrywkach szanse są małe.

Do końca sezonu zostały jeszcze dwie kolejki (czyli dwa dwumecze). Najbliższy już 24 i 25 maja na Termach Maltańskich. Rywalem DSW będzie aktualny lider i obrońca tytułu – zespół ŁSTW Uniwersytet Łódzki.

Arkonia Szczecin – DSW Waterpolo Poznań 4:9 (1:3,0:3,1:2,2:1)
Arkonia Szczecin – DSW Waterpolo Poznań 13:12 (1:3,2:1,3:4,3:1, rzuty karne 4:3)

Skład DSW Waterpolo Poznań (w nawiasie ilość goli w dwumeczu): Yazerski Mikhail – bramkarz, Iwanowicz Rafał (1), Bocheński Rafał (2), Czapla Marcin (3), Mazurek Krzysztof, Różycki Tomasz (5), Wielogórski Paweł (6), Cichy Piotr (2), Goździak Jakub (1), Szymonik Oskar (1), Zawadzki Michał, Tomasz Cichy oraz trener Jacek Maciąg.

Sędziowie: K.Garbolewski – M.Michalak