Rezerwy Lecha Poznań udanie zainaugurowały rundę wiosenną w rozgrywkach III ligi gr. kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Na boisku we Wronkach pokonały lidera tabeli Jarotę Jarocin 2:1. Gole dla gospodarzy strzelali Piotr Kurbiel i Kacper Wojdak.

W zespole prowadzonym przez trenera Ivana Djurdjevicia nie było żadnych posiłków z pierwszej drużyny. Zabrakło także Roberta Gumnego, który pojechał ze starszymi kolegami do Chorzowa na mecz z Ruchem, a także chorego Kamila Jóźwiaka.

W pierwszej połowie padły dwa gole. Prowadzenie gospodarzom dał w 23. minucie Kurbiel, który wykorzystał podanie Kamila Szubertowskiego. Goście z Jarocina wyrównali tuż przed przerwą po trafieniu Kopcia.

W drugiej połowie lechici dążyli do zdobycia drugiej bramki, co im się udało po nieco ponad godzinie gry. Wtedy do siatki trafił Wojdak po dośrodkowaniu Niklasa Zulciaka.

Poznaniacy zwarli defensywne szeregi i skutecznie się bronili. W końcówce jednak było nerwowo, gdy z boiska za faul poza polem karnym został wyrzucony bramkarz Adam Makuchowski. Mimo osłabienia rezerwy Lecha utrzymały korzystny wynik do końca i odniosły zwycięstwo na inaugurację rundy.

Lech II Poznań – Jarota Jarocin 2:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Kurbiel (23.), 1:1 Kopeć (44.), 2:1 Wojdak (63.)

Lech: Adam Makuchowski – Antonijs Cernomordijs, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Patryk Janasik, Lucas Guedes – Maciej Orłowski, Krystian Sanocki (85. Miłosz Mleczko), Niklas Zulciak (85. Krzysztof Kołodziej), Kamil Szubertowski – Piotr Kurbiel (70. Damian Roszczyk)

Jarota: Marek Szulc – Jędrzej Ludwiczak, Sebastian Kopeć, Piotr Garbarek, Dawid Piróg, Jakub Kiełb (86. Mikołaj Marciniak), Piotr Skokowski, Krzysztof Czabański, Jacek Pacyński, Hubert Antkowiak, Wiktor Płaneta

Czerwona kartka: Adam Makuchowski (85. – faul poza polem karnym)

Żółte kartki: Tomasz Dejewski, Kacper Wojdak

źródło: lechpoznan.pl, jarota.com