Dawid Kownacki - fot. Roger Gorączniak
Dawid Kownacki - fot. Roger Gorączniak
Dawid Kownacki – fot. Roger Gorączniak

Dawid Kownacki, według „The Guardian”, jest jednym z 40. najlepiej zapowiadających się piłkarzy na świecie! 

17-letni piłkarz znalazł się wśród 40. rówieśników, którzy, według brytyjskiego dziennika, za kilka lat zawładną światowymi boiskami. Na liście znajduje się wielu perspektywicznych zawodników, którzy już są na celowniku wielu europejskich gigantów.

„The Guardian” wspomina sytuację, kiedy to do mamy lechity zadzwonił Franz Beckenbauer z propozycją przejścia do najlepszego, w tym momencie, klubu na świecie. Pani Aneta Kownacka miała na tę propozycję odpowiedzieć: „Po pierwsze nie znam osobiście nikogo w Bayernie, a po drugie Dawid najpierw musi skończyć szkołę”. I tak Kownacki został w Lechu Poznań.

Oprócz decyzji mamy, 17-latka w Poznaniu zatrzymuje myśl, że chce zostać królem strzelców w Ekstraklasie, mimo że i tak zapisał się w historii polskiego futbolu strzelając gola przed 17. urodzinami. Najmłodszy napastnik Kolejorza nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony europejskich klubów, ale konsekwentnie je odrzuca.

Brytyjski dziennik mówi o naszym najlepszym juniorze, że jest groźny w ataku, ale też świetnie radzi sobie na skrzydle.

Warto dodać, że poznaniak jest jedynym Polakiem w gronie supertalentów z rocznika 1997. Kraje, które mogą się poszczycić więcej niż jednym piłkarzem na tej liście, to Brazylia, Niemcy, Chorwacja, Anglia, Francja, Holandia i Hiszpania.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Arek453
Arek453
1 rok temu

nici z tego talentu. 26 lat I tak naprawdę nigdy tak na dobre nie zaistniał w polskiej reprezentacji. Przez niemal 10 lat strzelił tylko 1 bramkę. Lubański w jego wieku kończył powoli karierę. Lato był po 2 mundialach z 10 bramkami. , Szarmach i Deyna podobnie. I setki innych w jego weku mieli więcej niż 1 gol w reprezentacji. Takie są niestety fakty. Nikt nie jest wiecznym talentem.