Polonia Środa Wielkopolska - Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

Rezerwy Lecha Poznań zremisowały w Środzie Wielkopolskiej z miejscową Polonią 1:1. Bramkę dla gości zdobył Niklas Zulciak, wyrównał Radosław Barabasz.

Drugi zespół Kolejorza na ten mecz został wzmocniony trójką piłkarzy z pierwszej drużyny – Dariuszem Dudką, Robertem Gumnym i Marcinem Wasielewskim.

Lechici bardzo szybko objęli prowadzenie, po kilkudziesięciu sekundach od pierwszego gwizdka piłkę w siatce umieścił Zulciak. Podrażnieni gospodarze szybko chcieli odrobić straty co udało im się jeszcze przed upływem dziesięciu minut. Na listę strzelców wpisał się Barabasz.

Mecz toczył się w fatalnych warunkach, ciągle padający deszcz nie pomagał piłkarzom obu drużyn. Mimo tego gra wyglądała całkiem przyzwoicie. Szybko strzelone bramki ustawiły spotkanie. Pierwsza połowa to lekka przewaga Polonii., przed jej końcem na strzał z około trzydziestu metrów zdecydował się jeden z zawodników Polonii i gdyby nie interwencja Macieja Dąbrowskiego to kibice byliby świadkami bramki z cyklu stadiony świata.

W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Polonia częściej była w posiadaniu piłki, a rezerwy Lecha szukały swojej szansy w kontratakach. Żadnemu z zespołów nie udało się jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i mecz zakończył się remisem.

Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań 1:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Zulciak (2.), 1:1 Barabasz (9.)

Polonia: Lis – Chąpiński, Barabasz, Borucki, Otuszewski, Gajda (88. Ł. Przybyłek), Jurga, Wolkiewicz, Buczma (70. Stańczyk), Pawlak (70. Bartoszak), Solarek (80. Nawrocik)

Lech II: Maciej Dąbrowski – Marcin Wasielewski, Dariusz Dudka, Tomasz Nawrocki, Robert Gumny – Patryk Janasik, Jakub Moder – Tomasz Kaczmarek (80. Maciej Orłowski), Niklas Zulciak, Wojciech Mielcarek (46. Krzysztof Kołodziej) – Paweł Tomczyk (62. Dawid Kurminowski)

Żółta kartka: Dariusz Dudka.