Lech II Poznań / fot. Irek Pindral

Rezerwy Lecha Poznań wygrały na wyjeździe z Pogonią Lębork 4:0. Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Dawid Kurminowski, a jedno trafienie dołożył Tymoteusz Puchacz.

Drugi zespól Kolejorza po słabszym okresie powoli wraca na właściwe tory. W ostatniej kolejce zremisował z Górnikiem Konin, wcześniej wygrał na wyjeździe z Leśnikiem Manowo aż 5:0. Teraz jechał do Lęborka, by zdobyć tam komplet punktów.

Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia od początku spotkania mieli przewagę. Udokumentowali ą w 21. minucie, gdy po podaniu Marcina Wasielewskiego do siatki trafił Kurminowski. To była jedyna bramka w tej części meczu.

Lechici dużo skuteczniejsi byli po przerwie. Pierwsze skrzypce w ich zespole grał Kurminowski. W 61. minucie skutecznie egzekwował rzut karny, a kilka chwil później wykorzystał dogranie Krzysztofa Kołodzieja. 17-letni napastnik tym samym skompletował hat-tricka.

Gospodarzy w doliczonym czasie gry pogrążył jeszcze Puchacz ustalając wynik na 4:0.

W środę 26 października rezerwy Lecha rozegrają zaległy mecz z Gwardią Koszalin we Wronkach. Również na tym stadionie w najbliższy weekend zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz.

Pogoń Lębork – Lech II Poznań 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Kurminowski (21.), 0:2 Kuminowski (61. – karny), 0:3 Kurminowski (74.), 0:4 Puchacz (90.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Marcin Wasielewski (78. Maciej Orłowski), Jurica Cindrić, Filip Nawrocki, Mateusz Magdziak – Jakub Moder, Jakub Pawlicki – Kamil Jóźwiak (78. Tomasz Kaczmarek), Niklas Zulciak (60. Krzysztof Kołodziej), Wojciech Mielcarek (71. Tymoteusz Puchacz) – Dawid Kurminowski

Żółte kartki: Jurica Cindrić