W dwudziestej kolejce I Ligi MKS Poznań zremisował na wyjeździe z drużyną Polski Cukier Pomezania Malbork 23:23.

Faworytem tego spotkania na pewno nie byli poznaniacy. Zawodnicy z Malborka w I Lidze spisują się znakomicie i przed sobotnim meczem mieli aż dziewięć punktów więcej w tabeli. Dla miejscowych ten mecz miał być spacerkiem, a okazał się ciężką przeprawą.

Już od pierwszych minut znakomicie na boisku spisywał się Maciej Tokaj. Po osiemnastu minutach spotkania miał na swoim koncie trzy bramki, tym samym wyprowadzając swoją drużynę na jednobramkowe prowadzenie. Gospodarze mogli jednak w pierwszej połowie liczyć na bramkostrzelnego Mateusza Wiaka. Walka na boisku była bardzo wyrównana, a tablica wyników po pierwszych trzydziestu minutach pokazywała 11:10 dla Malborka.

Od początku drugiej połowy drużyna Domana Leitgebera ponownie pokazała gospodarzom, że to nie będzie łatwy pojedynek. Po trafieniu w 37. minucie Jakuba Pochopienia wyszła na jednobramkowe prowadzenie. Wtedy jednak gospodarze rzucili się do ataku i po kolejnych trafieniach Wiaka miejscowi na kwadrans przed końcem prowadzili 19:16. Wtedy na boisku zaczęły się prawdziwe emocje.

Jeszcze w 56. minucie Polski Cukier Malbork prowadził 23:20. Wtedy jednak Łukasz Cielątkowski, Leszek Michałów oraz Szymon Nowaliński otrzymali kary, a MKS Poznań zdołał doprowadzić do remisu.

Na dwadzieścia sekund przed końcem spotkania goście odzyskali piłkę i ruszyli do ostatniego jak się wydawało ataku w tym spotkaniu. Na nieszczęście dla gospodarzy na kilka sekund przed gwizdkiem po brzydkim faulu na Tokaju czerwoną kartę ujrzał Marek Boneczko, a równo z gwizdkiem piłkę do siatki wpakował Hubert Narożny, który tym rzutem zapewnił poznaniakom punkt do tabeli.

Polski Cukier Pomezania Malbork – MKS Poznań 23:23 (11:10)

Malbork: R. Kądziela, M. Kochański, G. Sibiga – M. Wiak 9, L. Michałów 4, M. Dawidowski 3, M. Boneczko 2, Ł. Cielątkowski 2, K. Nawrocki 2, M. Gryz 1, Sz. Nowaliński, T. Maluchnik.