Nielba Wągrowiec - Lech Poznań - fot. screen z LechTV

Rezerwy Lecha Poznań pokonały na wyjeździe Nielbę Wągrowiec 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Niklas Zulciak, Piotr Kurbiel i debiutant Wojciech Mielcarek.

Na inaugurację rundy wiosennej podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia pokonali we Wronkach Jarotę Jarocin. W niedzielę przyszedł czas na wyjazd, a rywalem była Nielba Wągrowiec.

Lechici objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Podanie Kamila Szubertowskiego wykorzystał Zulciak. W drugiej połowie padły jeszcze dwa gole, oba dla drugiego zespołu Kolejorza.

Najpierw z dogrania Lucasa Guedesa skorzystał Kurbiel, a wynik w 77. minucie ustalił debiutujący w barwach rezerw poznańskiego klubu Mielcarek. Asystował mu Zulciak.

Nielba Wągrowiec  – Lech II Poznań 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Zulciak (43.), 0:2 Kurbiel (52.), 0:3 Mielcarek (77.)

Lech II: Miłosz Mleczko – Maciej Orłowski, Kacper Wojdak, Tomasz Dejewski – Marcin Wasielewski (60. Mateusz Spychała), Patryk Janasik (60. Krzysztof Kołodziej), Lucas Guedes (90. Jakub Pawlicki), Kamil Szubertowski – Krystian Sanocki (46. Wojciech Mielcarek), Niklas Zulciak

Żółta kartka: Kamil Szubertowski

źródło: lechpoznan.pl