To będzie wyjątkowy sezon dla Klubu Sportowego Pyrki Poznań, który do tej pory kojarzony był przede wszystkim z plażową odmianą piłki ręcznej. Po raz pierwszy w rozgrywkach halowych wystąpią młodzieżowe zespoły KS Pyrki we wszystkich kategoriach wiekowych.

Pierwszym krokiem, który ma pozwolić na zbudowanie piramidy było podpisanie porozumienia o współpracy ze Szkołą Podstawową nr 46 w Poznaniu, która od lat stawia na szczypiorniaka, a swoim uczniom daje w klasach sportowych szansę na systematyczne podnoszenie umiejętności. Między innymi dzięki temu porozumieniu już w nadchodzącym sezonie na parkietach rozgrywek ligowych prowadzonych przez Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej zobaczymy dziecięce zespoły KS Pyrki Poznań we wszystkich młodzieżowych kategoriach wiekowych, w tym też tych, w których z piłką biegają najmłodsze dziewczęta – urodzone w latach 2005-2007.

„Marzy nam się stworzenie kompleksowego modelu całorocznego szkolenia. Chcemy naszą młodzież rozwijać nie tylko sportowo, ale przede wszystkim mieć wpływ na kształtowanie ich charakteru. Wskazywać drogę, którą mogą pójść, aby zrealizować swoje sportowe marzenia i wspierać ich podczas tej podróży. Chcemy przekonać ich do tego, że piłka ręczna może być jedną z najpiękniejszych historii, jaka przydarzy im się w życiu.” – mówi prezes i trener KS Pyrki Poznań, Karolina Peda.

„Zdajemy sobie sprawę z tego, że czeka nas olbrzymie wyzwanie. Wierzymy jednak, że miłością do piłki ręcznej można się zarazić, a my swoim zaangażowaniem przyciągniemy do szczypiorniaka kolejnych pasjonatów i w oparciu o te pozytywne emocje zbudujemy wielką Pyrkową rodzinę!” – dodaje Peda.

Klub Sportowy Pyrki Poznań osobowość prawną zyskał na początku stycznia, choć historia zespołu piłki ręcznej plażowej „Pyrek” sięga 2006 roku. To wówczas grupa pasjonatek wyjechała na swój pierwszy turniej na piasku do Kadyn niedaleko Elbląga. Właśnie między innymi tam zaczęła się w Polsce rodzić moda na beach handball, który dzisiaj pretenduje już do miana dyscypliny olimpijskiej. Przez te 12 lat Pyrki zdobywały medale Mistrzostw Polski i reprezentowały nasz kraj w rozgrywkach European Beach Handball Tour (klubowe Mistrzostwa Europy), grając w barwach AZS AWF Poznań. W tym roku poznanianki, już pod szyldem stworzonego przez siebie Klubu, dołożyły do tego dorobku kolejne trofeum – Puchar Polski. Teraz przyszedł czas na to, aby działania poszerzyć o halową odmianę piłki ręcznej i szkolenie młodych zawodniczek.

Klub Sportowy Pyrki Poznań prowadzi szkolenie w zakresie piłki ręcznej halowej i plażowej we wszystkich kategoriach wiekowych. Dodatkowych informacji można uzyskać wysyłając e-mail na adres: karolina.peda@gmail.com

KS Pyrki Poznań/foto Paweł Wojtaszek

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments