Zespół BHT Pyrki Poznań wrócił z rozgrywanego w miniony weekend w Mielnie turnieju PGNiG Summer Superliga ze świetnym wynikiem! Poznanianki okazały się gorsze jedynie od zespołu BHT Gru Juku Piotrków Trybunalski, pokonując w półfinale zawodów aktualnego mistrza Polski – BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie. 

„Wyciągnęłyśmy wnioski po ostatnim turnieju we Wrocławiu, dlatego mecze nad Bałtykiem rozegrałyśmy już dużo konsekwentniej. Bardzo dobrze spisywała się nasza obrona, poprawiłyśmy także skuteczność gry w ataku, co zaprocentowało wejściem do wielkiego finału zawodów. Jesteśmy zadowolone z tego wyniki, ale nasze apetyty z pewnością urosły.” – mówi Sylwia Korniluk, bramkarka BHT Pyrki.

2. miejsce zdobyte na turnieju w Mielnie to najlepszy wynik zespołu, który w obecnym składzie gra ze sobą od 2016 roku. Poznanianki wróciły znad morza także z indywidualnym wyróżnieniem, które wywalczyła dla siebie właśnie goalkeeperka Pyrek – Sylwia Korniluk. Zawodniczka została wybrana najlepszą bramkarką turnieju!

„W tym zespole jest potencjał i wszystko, czego potrzeba dobrej drużynie! Będę to powtarzać przy każdej okazji! Chcę, żeby wszystkie zawodniczki także uwierzyły, że mają umiejętności i wewnętrzną siłę, która pozwala wygrać z każdym czy odwrócić losy pozornie już przegranego meczu. W tej ekipie każdy ma czuć wsparcie grupy i wierzyć w ten team w 120%!” – dodaje Karolina Peda, grający trener BHT Pyrki.

Kolejny turniej z cyklu PGNiG Summer Superliga rozegrany zostanie w najbliższy weekend w Starych Jabłonkach.

Informacja Pyrki Poznań.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments