Reprezentant Poznańskiej Akademii Linke Gold Team Roman Szymański w walce wieczoru pokonał Mariana Ziółkowskiego i zdobył mistrzowski pas federacji FEN. 

W sobotę na warszawskim Torwarze odbyła się jedenasta edycja gali Fight Exclusive Night. W walce wieczoru o pas federacji w wadze lekkiej w formule MMA stanęli na przeciwko siebie dwudziestodwuletni Roman Szymański oraz mistrz PLMMA Marian „Golden Boy” Ziółkowski.

Walka odbywać się miała na dystansie pięciu rund po pięć minut i jak na walkę wieczoru przystało zapewniła zgromadzonym w Torwarze kibicom sporą dawkę emocji. Pojedynek młodych fighterów trwał aż 25 minut i rozpoczęło się dość oszczędnie ze strony obu zawodników. Prawdziwą bitwę rozpoczął Szymański, który przeniósł walkę do parteru po „zanurkowaniu” pod nogi rywala. Po przeniesieniu jej do stójki również kontrolował sytuację i zasypywał swojego przeciwnika uderzeniami aż do końca pierwszej części walki.

Szymański narzucał swoje tempo Ziółkowskiego przez trzy pierwsze rundy. Dodatkowo 26-latek nie był dla młodego poznaniaka żadnym zagrożeniem. Od początku jedynie unikał on ciosów oraz sprawnie poruszał się po klatkoringu, jednak sam żadnych poważniejszych akcji w ataku nie inicjował, od czasu do czasu atakując Szymańskiego kolanami.

Czwarta runda pojedynku była dość wyrównania, a przebieg walki do tej pory toczącej się na korzyść Szymańskiego zmienił się w ostatniej rundzie mistrzowskiego starcia. Ziółkowski postanowił postawić wszystko na jedną kartę, co prawie przyniosło mu mistrzowski pas. Zawodnik trenowany przez Mirosława Oknińskiego celnym kolanem zakończył napór Szymańskiego i przeniósł walkę do narożnika. Tam po serii ciosów kolanami na korpus i uderzeń na głowę był bliski zakończenia pojedynku. Zawodnik Poznańskiej Akademii Linke Gold Team dał radę odeprzeć atak rywala i przenieść walkę do parteru, gdzie po dobrej grapplerskiej walce zdołał wytrwać do końca walki.

Pomimo dominacji Ziółkowskiego w ostatniej rundzie sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośną decyzją zwycięzcą tego pojedynku oraz mistrzem federacji FEN w wadze lekkiej ogłosili Szymańskiego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments