Grunwald Poznań pokonał w Płocku drugą drużynę Orlen Wisła 31:21.

Zespołowość i wielka wola odniesienia zwycięstwa pozwoliły nam odnieść tak efektowne zwycięstwo. Kluczem do zwycięstwa wojskowych była bardzo dobra gra obronna poparta znakomitymi interwencjami naszych bramkarzy. Większą część spotkania bronił Filip Tarko, który kolejny raz udowodnił, że jest bardzo mocnym punktem naszej drużyny. Jego zmiennik młody Piotr Wenta, chociaż bronił w krótszym wymiarze czasu pokazał się również z bardzo dobrej strony.

Popełniliśmy bardzo mało błędów technicznych. Wszyscy zawodnicy grali bardzo dobrze. Znakomicie zaprezentowali się nasi skrzydłowi, zarówno Marek Baraniak jak również Michał Majewski co chwile zdobywali efektowne bramki – tak mecz podsumował Krzysztof Brzeziński.

Orlen Wisła Płock-Grunwald Poznań 21:31(11:14)
Grunwald: Baraniak-8, Kurek-5, Nieradko-4, Majewski-4, Harasymek-2, Martyński-2, Gintowt-2, Lubiewski-2, Nowicki-1, Piechowiak-1, Draszkiewicz, Wenta, Pawłowski, Tarko, Kołtunowicz, Fogler.
Trener Rafał Walczak.

 W najbliższej kolejce w hali przy Newtona wojskowi  podejmować będą Gwardię Koszalin.Zawodnicy zapraszają na ten trudny mecz.

Informacja Grunwald Poznań/zdjęcie własne redakcji.