KS Pyrki Poznań foto. Paweł Wojtaszek .

CAMP dla dzieci, Grand Prix Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej kobiet, a na deser mecz pokazowy BHT Pyrki Poznań vs. Drużyna VIPów z Urzędu Miasta Poznania. Już w najbliższą środę Plaża Wolności stanie się poznańskim centrum beach handball’u!

„Piłka ręczna plażowa znalazła swoje miejsce w programie Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 dzięki jej organizatorowi – Damianowi Lisieckiemu.

Na propozycję pokazania tej niezwykle widowiskowej odmiany szczypiorniaka nie można było zareagować inaczej, jak tylko przyjąć ją z entuzjazmem.” – mówi Karolina Peda, prezes i trener BHT Pyrki Poznań – organizatora dnia z piłką ręczna plażową w sercu Miasta Poznania. „Zawodniczki mojego zespołu będą tego dnia dość mocno zapracowane – od samego rana poprowadzą zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, by następnie samemu wybiec na piach i powalczyć w turnieju Grand Prix Wielkopolski, który najprawdopodobniej otrzyma rangę eliminacji Mistrzostw Polski. Na zakończenie, o godz. 19:00, BHT Pyrki zmierzą się z drużyną Urzędu Miasta Poznania. Wszystko po to, żeby pokazać poznaniakom tę wspaniałą dyscyplinę!”

Moda na plażową piłkę ręczna zawitała do stolicy Wielkopolski już w 2006 roku, właśnie za sprawą zespołu Pyrek, które dosyć szybko zaczęły tworzyć własną historię i na dzień dzisiejszy ciągle pozostają najbardziej tytułową drużyną beach handball’u w Polsce.

„Poza celami, które stawiamy przed zespołem seniorek, olbrzymie znaczenie ma dla nas szkolenie dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie w nich pasji do sportu. Piłka ręczna plażowa, dla młodych zawodników na co dzień trenujących halowego szczypiorniaka, stanowi doskonałe uzupełnienie oraz bodziec ich rozwoju, natomiast dla tych, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił w szczypiorniaku, może okazać się magnesem, który przyciągnie ich także na hale. Wierzę, że organizowany przez nas CAMP, turniej oraz mecz pokazowy sprawi, że dyscyplina zyska swoich kolejnych fanatyków.” – kończy Peda

Oprócz gospodarza imprezy na piasku zaprezentują się ekipy KS AP Poznań, Handball Poznań oraz Red Hot Czyli Buk , która na Plac Wolności przyjedzie niemal prosto z Włoch, gdzie rozgrywa finał Klubowych Mistrzostw Europy. Momentem kulminacyjnym będzie wieczorny mecz, podczas którego na piasku będziemy mieli okazję zobaczyć władze Miasta Poznania.

Harmonogram: piłka ręczna plażowa na Placu Wolności – 31.05.2017

9:00 – 15:00 CAMP dla dzieci

15:00 – 18:00 Grand Prix Wielkopolski „Pyrki Cup”

19:00 Mecz pokazowy BHT Pyrki Poznań – Drużyna VIPów Urzędu Miasta Poznania.

Informacja KS Pyrki Poznań/foto. Paweł Wojtaszek.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments