Radosław Miśkiewicz i Eliza Wróblewska / fot. Akademia Judo Poznań

Eliza Wróblewska zdobyła w Bielsku-Białej srebrny medal Pucharu Europy Kadetek w judo w kategorii do 63 kg. Zawodniczka Akademii Judo sprawiła sobie prezent na siedemnaste urodziny, które obchodziła 23 maja.

Wróblewska w takcie zawodów stoczyła cztery walki. W fazie eliminacyjnej pokonała kolejno Czeszkę Petrę Zlamalovą, Słowaczkę Ninę Gersiovą oraz Francuzkę Assię Said Errhamani. W półfinale Wróblewska wygrała z Turczynkę Minel Akdeniz. W finale utalentowana Polka walczyła Larą Kalibą. Obie zawodniczki zdobyły po yuko, ale Chorwatka dołożyła jeszcze waza-ari i to ona zwyciężyła całe zawody.

Eliza Wróblewska (pierwsza z lewej) na podium Pucharu Europy Kadetek – fot. Akademia Judo Poznań

– Całe zawody stały na wysokim poziomie, była to ranga europejska. Mimo choroby, którą Eliza miała, był to bardzo dobry występ, z którego jestem zadowolony. Zależało nam na zwycięstwie, ale niestety się nie udało. Już niedługo, bo w lipcu Elizę czekają kolejne zawody – najważniejszy w tym roku start na mistrzostwach Europy. Do tych zawodów Eliza będzie miała okazję przygotowywać się na zgrupowaniu kadry narodowej, z którą już 10 czerwca wylatuje do Izraela – mówi Radosław Miśkiewicz, trener Wróblewskiej.

Dla 17-letniej zawodniczki to kolejny sukces w tym sezonie. Pisaliśmy już o brązowym medalu, który zdobyła na Pucharze Europy w Hiszpanii. Do tego wygrała również Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments