Trener Radosław Miśkiewicz oraz Eliza Wróblewska / fot. Akademia Judo Poznań

Eliza Wróblewska wygrała Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, która była również mistrzostwami Polski juniorek i juniorek młodszych w judo. Zawodniczka Akademii Judo Poznań zdobyła złoty medal w kategorii 70 kg.

Wróblewska, która 23 maja skończy 17 lat, w Elblągu była zdecydowaną faworytką. Eliza w I rundzie pokonała Paulinę Woźniak (MKS Juvenia Wrocław), a następnie wygrała z Kamilą Woźny (UKJ Millenium Rzeszów).

W półfinale zawodniczka Akademii Judo Poznań była lepsza od Marii Bączek (WKS Gwardia Warszawa). Natomiast w wielkim finale Wróblewska zwyciężyła nad Nel Licznerską (Bydgoski Klub Sportowy Judo Bydgoszcz).

– Sukces jest potwierdzeniem jej wysokiej dyspozycji w tym sezonie. Chociaż byłem bardzo niespokojny walk, dlatego że mistrzostwa rządzą się swoimi prawami. Tak jak na tych mistrzostwach, gdzie faworyci odpadali w pierwszych walkach jak nasz Kacper Kubiak w kategorii 81 kg. Także choroba Elizy nie dawała nam 100% spokoju, lecz po ciężkich bojach Elzia wywalczyła pierwszy tytuł mistrzyni Polski. Teraz czas na ostre przygotowania do mistrzostw Europy – tłumaczy Radosław Miśkiewicz, trener Wróblewskiej.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz