Akademia Judo Poznań

Mistrzostwa Świata Judo osób Niesłyszących w Turcji dla poznańskiej Akademii Judo zakończyły się znakomicie. W wadze 78 kg mistrzynią świata została Natalia Brzykcy, która w swoim dorobku ma już medal mistrzostw Europy oraz igrzysk olimpijskich sprzed trzech lat.

Jednak w Turcji Brzykcy po raz pierwszy stanęła na najwyższym stopniu. – Natalia nigdy nie miała jeszcze złotego medalu na imprezie mistrzowskiej. Teraz już myślami jesteśmy na igrzyskach olimpijskich, które odbędą się także w Samsun w Turcji dokładnie za rok czasu. Celujemy tylko w upragnione złoto igrzysk, którego jeszcze nie mamy. Robimy wszystko, by je zdobyć – mówi trener kadry Polski osób Niesłyszących, a zarazem trener klubowy, Radosław Miśkiewicz.

W tej samej kategorii brązowy medal zdobyła Agnieszka Brzykcy, czyli siostra Natalii. Pozostaje mały nie dosyt po walce o srebrny medal, tak jak w pojedynkach ich kolegi klubowego Bartłomieja Sekleckiego w kategorii 81 kg, który zakończył zawody na czwartym miejscu.

Jednak to nie koniec medali na tych mistrzostwach, ponieważ Polska drużyna kobiet judo zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzyń Świata Judo osób Niesłyszących. Polki w składzie: Natalia Brzykcy, Agnieszka Brzykcy, Dominika Mateuszczyk w finale pokonały gospodynie mistrzostw Turczynki 2:1.

Szkolenie kadrowe finansuje Polski Związek Sportu Niesłyszących, natomiast szkolenie klubowe wspiera Urząd Miasta Poznania, za co klub Akademia bardzo dziękuje.

Podziękowania należą się także:
– zawodniczkom i zawodnikom Akademii Judo Poznań,
– trenerzy i pracownicy Akademii Judo Poznań,
– Doktor Tomasz Piontek i Przemysław Lubiatowski z klinki RehaSport w Poznaniu,
– Fizjoterapeutom: Bartoszowi Żbikowi, Michałowi Nowakowi, Marcinowi Lubikowi,
– Trenerowi przygotowania fizycznego Michałowi Barańskiemu.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments