Wiara Lecha Poznań pokonała na wyjeździe Luboński KS 2:1 w 22. kolejce ligi okręgowej. Było to już siódme wiosenne zwycięstwo podopiecznych trenera Jarosława Wróblewskiego.

Bohaterem spotkania był Tomasz Smura, który zaliczył asystę i gola. Goście z Poznania na prowadzenie wyszli już w 7. minucie. W pole karne dośrodkował Smura, a Stanisław Makowski z bliska dopełnił formalności.

Asystent przy pierwszej bramce w 23. minucie zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, a piłka wpadła do siatki. W kolejnych minutach oba zespoły miały swoje sytuacje do strzelenia gola, ale nie potrafiły ich wykorzystać.

Dopiero w 72. minucie po główce Pikula gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Nie udało im się jednak zdobyć kolejnych bramek i to goście wyjechali z Lubonia z kompletem punktów.

Luboński 1943 Luboń – Wiara Lecha Poznań 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 St. Makowski (7.), 0:2 Smura (23.), 1:2 Pikul (72.)

Luboński: Jan Wojnowski – Piotr Bartczak, Tomasz Domagała (25. Mateusz Pikul), Jakub Frankowski, Dariusz Imbiorowicz, Jonasz Jeżewski, Mateusz Koszek, Jakub Kowalewski, Rafał Norek (63. Michał Kruger), Damian Ogór (46. Filip Goeldner), Krystian Swoboda

Wiara Lecha: Dominik Juchacz – Tomasz Kwaśnik, Maciej Łaszyński, Jan Makowski (85. Artur Grajkowski), Sławomir Makowski, Stanisław Makowski (67. Piotr Makowski), Michał Niedźwiedzki, Mateusz Nowak, Jakub Pawlaczyk, Maciej Smuniewski, Tomasz Smura (75. Jakub Frankiewicz)

Żółte kartki: Domagała, Frankowski, Goeldner