Radosław Miśkiewicz / Olivia Piechota

Akademia Judo Poznań najlepszą żeńską drużyną Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Łupem klubu ze stolicy Wielkopolski padły także dwa złota i jedno srebro w zmaganiach indywidualnych.

– Jestem dumny z moich podopiecznych! – cieszy się Radosław Miśkiewicz, prezes i trener Akademii Judo Poznań. W sobotę jego zawodniczki były najlepsze w kategorii wagowej 48 kg i 70 kg. W tej pierwszej po złoto sięgnęła Olivia Piechota, a w drugiej Eliza Wróblewska.

– Eliza udowodniła, że w Polsce jest jedną z najlepszych zawodniczek, która lada chwila będą stanowiły siłę reprezentacji seniorów. Najważniejsze jest to, by rozwijała się tak jak do tej pory. – komplementuje poznaniankę jej trener. Ciepłych słów nie szczędzi również drugiej złotej medalistce Olivii Piechocie.

– Olivia to absolutny fenomen na skalę całej Polski. Na co dzień trenuje w Wielkiej Brytanii i jest nawet mistrzynią tego kraju w swojej kategorii wiekowej. Teraz dołożyła jeszcze sukces w Polsce.

Srebrny medal przypadł natomiast Vanessie Machnickiej, która w kategorii wagowej 52 kg przegrała w finale z Aleksandrą Kaletą. Zawodniczka znad Warty odpłaciła się jednak pięknym za nadobne w niedzielę. Podczas zawodów drużynowych wygrała z judoczką UKS-u Judo Wolbrom, która wystąpiła w składzie GKS-u Czarnych Bytom. Zawody drużynowe dopuszczają bowiem wypożyczenie sportowców z innych klubów, jeśli te nie wystawiają swojego składu.

Ostatecznie w zmaganiach drużynowych za Akademią Judo uplasowała się drużyna z Bytomia oraz MKS Juvenia Wrocław. Z boju o prym wśród mężczyzn wyszła zwycięsko wrocławska Gwardia. W bezpośrednim pojedynku o tytuł mistrzów Polski w drużynie klub z Dolnego Śląska pokonał w emocjonującym meczu GKS Czarnych Bytom. Dopiero małe punkty przesądziły o wyniku, ponieważ w walkach było 3:3. Na najniższym stopniu podium u panów stanął UKS 3 Piła.

Lista wyników  http://www.pzjudo.pl/index.php?m=10&kat=wyniki&id=35&lg=pl&zid=405

Akademia Judo Poznań/foto Elżbieta Skowron

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments