1 kwietnia startują Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek w Judo. Impreza tuż przed jej rozpoczęciem cieszy się ogromnym powodzeniem. Zgłoszonych zostało aż 253 zawodników z całej Polski.

– Cieszymy się, że ta impreza odbędzie się w Poznaniu. To pokazuje, że jesteśmy coraz mocniejszym punktem na mapie polskiego judo – mówi organizator zawodów i prezes Akademii Judo Radosław Miśkiewicz. Dodatkowym powodem do radości może być dla niego jeszcze fakt, iż zawodnicy z jego klubu są stawiani w roli faworytów.

– Ostatnio zajęłam drugie miejsce podczas Pucharu Europy w Atenach, dlatego mam wierzę, że to dobry prognostyk – mówi Eliza Wróblewska. Jej klubowa koleżanka Vanessa Machnicka wypowiada się w podobnym tonie. – Oby mój brązowy medal ze stolicy Grecji był dobrą zapowiedzią przed nadchodzącymi zawodami.

Zawodami, które dla wielu mogą być przepustką do przyszłej kadry olimpijskiej. – Te zawody to swego rodzaju punkt strategiczny przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Kiedy nie pokazać się pierwszej kadrze, jeśli nie na najważniejszych zawodach dla sportowców, którzy za trzy lata realnie mogą stanowić siłę kadry narodowej? – pyta retorycznie wiceprezes poznańskiego klubu Barbara Jopek.

Dla niej i dla całej Akademii będzie to historyczne wydarzenie. Jeszcze nigdy dotąd klub nie organizował imprezy rangi mistrzowskiej w największym obiekcie sportowym w Poznaniu. Judoków będzie bowiem gościć Arena, która ukaże Polsce najlepszych judoków i judoczki w przedziale wiekowym 18-20 lat. Początek zmagań w sobotę o godzinie 9. O 15:30 jest z kolei planowana oficjalna ceremonia otwarcia.

– Planujemy rozpocząć imprezę z prawdziwym przytupem. Zawody uświetni występ chóru Hibike. To młodzi, ogromnie utalentowani ludzie, którzy swoimi występami odwołują się do kultury Japonii. Oprócz tego nie zabraknie poznańskich akcentów z głównym symbolem naszego miasta, czyli koziołkami – zdradza Radosław Miśkiewicz.

Po ceremonii odbędą się walki finałowe turnieju indywidualnego, natomiast w niedzielę o 10 na maty wyjdą drużyny, by walczyć o tytuł najlepszej w Polsce. Zmagania trwać będą do południa.

Akademia Judo Poznań/Radosław Męczykalski

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments