Magda Linette / fot. empireslovakopen.sk

Magda Linette przegrała po trzysetowym meczu z Johanną Larsson w I rundzie wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. Po tej porażce poznanianka ma minimalne szanse na grę na igrzyska olimpijskich w Rio de Janeiro.

Linette (84. WTA) została przełamana przez Larsson (62. WTA) już w pierwszym gemie. Polka zdołała odrobić stratę, ale w końcówce seta znowu straciła swoje podanie i przegrała 3:6.

Poznanianka na początku drugiej partii meczu znowu została przełamana. Jednak tym razem Linette przejęła inicjatywę na korcie w Paryżu i wyszła na prowadzenie 4:1. 27-letnia Szwedka wyrównała na 4:4, ale tenisistka ze stolicy Wielkopolski utrzymała serwis i wygrała 6:4.

W trzecim secie serwis nie był najmocniejszą bronią obu zawodniczek. W pierwszych sześciu gemach były aż cztery przełamania. Wydawało się, że Linette zakończy mecz sukcesem. Polka wyszła na prowadzenie 4:3 i po chwili przy serwis Larsson było 0:40.

Niestety 24-letnia podopieczna trenera Izo Zunicia nie wykorzystała ani jednej szansy na przełamanie. Zamiast 5:3 zrobiło się 4:4. Szwedka mocno się podbudowała wyjściem z bardzo trudnej sytuacji i ostatecznie wygrała 6:3, 4:6, 7:5.

Linette walczy o awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Planem na Roland Garros było przybliżenie się do tego celu. Jednak porażka w I rundzie oznacza, że poznanianka ma już tylko minimalne szanse na start w Brazylii.