Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPiter

Katarzyna Piter przegrała z Angelique Kerber w I rundzie turnieju wielkoszlemowego French Open. Tenisistka Grunwaldu Poznań na kortach Rolanda Garrosa wystąpi jeszcze w deblu.

Obie tenisistki znają się bardzo dobrze. Często trenują razem w Puszyczkowie, gdzie znajduje się Centrum Tenisowe Angie. Nazwane tak przez dziadka Kerber, Janusza Rzeźnika, na jej cześć. Kerber urodziła się w Niemczech i reprezentuje ten kraj. Jej rodzice są jednak Polakami. 26-letnia tenisistka również posiada polskie obywatelstwo, a jej bazą jest właśnie podpoznańska miejscowość, gdzie wszyscy mówią na nią „Ania”.

Rozstawiona z numerem osiem Kerber (9 WTA) była zdecydowaną faworytką meczu z Piter (95 WTA) i bez większych problemów wygrała 6:3, 6:1. – Oczywiście nie jestem zadowolona z wyniku, bo na kort zawsze wychodzę po to, żeby wygrać. Pokazałam jednak dzisiaj siebie na korcie, a ostatnio nie zawsze mi to wychodziło. Grałam swój tenis, zostawiłam serce na korcie i z tego jestem dumna – powiedziała po spotkaniu serwisowi tenisklub.pl Piter.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments