Martina Borecka - Fot. Biuro Prasowe PPO

W czwartek poznaliśmy ćwierćfinalistki turnieju Powiat Poznański Open. Rozstawiona z numerem jeden Sesil Karatanczewa przegrała sensacyjnie w drugiej rundzie z Martiną Borecką.

Czeska w rankingu WTA zajmuje dopiero 415. miejsce i do turnieju głównego przebijała się przez eliminacje. Natomiast Bułgarka jest 103. tenisistką na świecie. Borecka w pierwszym secie szalała na korcie, nie oddając rywalce ani jednego gema. Później spotkanie było bardziej wyrównane.

24-letnia Czeszka w trzecim secie prowadziła już 5:3 i 30:0. Popełniła jednak prosty błąd przy backhandzie, chwilę potem dwa razy wyrzuciła piłkę w aut przy serwisie i przegrała. Potrzebny był tie-break, którego wygrała do dwóch.

– W tym momencie maksymalnie się skoncentrowałam. Wykorzystałam każdą okazję do tego by zagrać bardziej agresywną piłkę i ostatecznie wygrałam. Cieszę się z tego zwycięstwa, bo zawsze przeciwko najwyżej rozstawionej gra się trudno. Kluczem do wygranej były skróty. Bardzo lubię je grać. Przy silnym wietrze okazały się skuteczną bronią – powiedziała Borecka.

Z turniejem pożegnała się już także rozstawiona z siódemka Romina Oprandi. Szwajcarka, która dwa lata temu notowana była w rankingu WTA na 32. miejscu, przegrała z Czeszką Petrą Cetkovską 3:6, 6:7.

W ostatnim spotkaniu drugiej rundy singla Nicole Vaidisova zmierzyła się ze Stephanie Vogt. Mecz w trzech setach wygrała Czeszka 6:4, 0:6, 6:3. – Wiatr wiał dzisiaj jak szalony. Na korcie z piłką działy się cuda. O finale nie myślę.
Trzeba wygrać następny mecz. Moją rywalką w ćwierćfinale będzie rodaczka, Martina Borecka. Kompletnie nie znam tej zawodniczki – powiedziała Nicole Vaidisova, która była już na siódmym miejscu listy WTA i po kontuzji wraca do zawodowego tenisa.

Awans do ćwierćfinału wywalczyła także rozstawiona z czwórką Holenderka Richel Hogenkamp, która pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 7:6, 7:5.

W piątek początek spotkań o 13.00. Od godz. 12.45 w TVP Sport i TVP Poznań startuje transmisja meczu Barbory Krejcikovej (Czechy) z Kiki Bertens (Holandia). Równolegle będzie się toczyło spotkanie Ons Jabeur (Tunezja) z Jeleną Ostapenko (Łotwa).

Kolejne pojedynki przewidziane są już tylko na korcie centralnym. Po meczu Krejcikovej z Bertens zmierzą się Richel Hogenkamp (Holandia) i Petra Cetkovska (Czechy). Następnie zagrają Martina Borecka i Nicole Vadisova. Wisienką na tenisowym torcie będzie zaplanowany (rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 18) finał gry podwójnej, w którym para K. Bertens/R. Hogenkamp rywalizować będzie z Cornelią Lister (Szwecja) i Jeleną Ostapenko (Łotwa).