Polonia Poznań - fot. Irek Pindral

Polonia Poznań pokonała Stomil Visacom Olsztyn 2:0 w ostatnim meczu sezonu I ligi grupy północnej. Do rozegrania została jeszcze jedna kolejka, w której piłkarki ze stolicy Wielkopolski miały zmierzyć się z Zamłyniem Radom, ale rywalki oddały spotkanie walkowerem.

Stomil po rundzie jesiennej był głównym kandydatem do spadku. Jednak wiosna należy do nich. Olsztynianki obroniły I ligę i grają naprawdę niezły futbol. W przeciwieństwie do dziewczyn z Polonii. One po fantastycznej jesieni zanotowały słabszą rundę wiosenną.

Sobotni mecz był bardzo wyrównany. Poznanianki już po 120 sekundach gry były bliskie zdobycia bramki, ale piłka po strzale Laury Czudzińskiej odbiła się od słupka. Poza lekką przewagą Polonii na początku spotkania, między 20. a 40. minutą to Stomil nadawał ton grze.

W drugiej połowie gospodynie miały kilka dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Podopieczne trenera Norberta Łuczaka wykorzystały dwie z nich. W 51. minucie Aleksandra Tyl otworzyła wynik na 1:0. Natomiast dziesięć minut przed końcem meczu Katarzyna Ulikowska podwyższyła na 2:0.

Olsztynianki w ostatnich minutach próbowały zdobyć chociaż jedną bramkę, ale w sobotę Joanna Maćkowiak pozostała niepokonana. Polonia miała rozegrać jeszcze jedno spotkanie. 7 czerwca poznanianki powinny zmierzyć się na wyjeździe z Zamłyniem Radom. Jednak zawodniczki tego klubu strajkują. Szczegóły na ten temat tutaj.

Polonia Poznań – Stomil Visacom Olsztyn 2:0 (0:0)
1:0 – Aleksandra Tyl (51.),
2:0 – Aleksandra Ulikowska (80.).

Polonia: Maćkowiak – Jacewicz, Nowak, Czudzińska, B. Kłosek, M. Kłosek (85. Filipiak), Rezler (88. Lewandowska), Ulikowska, Szafran, Zając, Tyl.

Stomil: Gołębiowska – Krech, Sieradzka, Jasińska, Smolińska, Homza (83. Dziadura), Sass, Grzesik, Roman, Bukowska (76. Bubrowska), Biedrzycka.