Polonia Poznań - foto przesłane przez klub

Polonia Poznań pokonała na wyjeździe Unifreeze Górzno 1:0 w pierwszym meczu rundy wiosennej. Po tej wygranej piłkarki ze stolicy Wielkopolski wyprzedziły zespół z Górzna na pierwszym miejscu w tabeli grupy północnej I ligi.

Relacja autorstwa Alicji Zając, zawodniczki Polonii

Wyjeżdżając dzień wcześniej na mecz do Górzna miałyśmy zamierzony cel na sobotnie spotkanie z liderem, mianowicie chciałyśmy zwycięstwa, by wrócić do Poznania z kompletem trzech punktów. No i udało się! Cel został osiągnięty, pokazałyśmy, że czas przygotowań na tę rundę został solidnie i sumiennie zrealizowany. Trener Łukasz Nowak wraz z kadrą trenerską postawił na bardzo mocny skład, a nie miał łatwego wyboru, bo dziewczyny odznaczają się wysoką formą. Ma do dyspozycji doświadczone zawodniczki, które grają na bardzo wyrównanym poziomie!

Od pierwszych minut grałyśmy konsekwentnie z tyłu, by nie dopuścić do groźnych akcji, formacja defensywna spisała się dziś na medal! Dużym atutem było posiadanie piłki , przeciwniczki miały spory problem w przerwaniu naszych akcji, oczywiście zdarzały się pojedyncze błędy , które skutkowały kontratakiem, ale to właśnie dzięki nim zespół wiedział, co trzeba poprawić, by grać skuteczniej. Polonistki słyną z lepszej gry w drugiej części spotkań, teraz nie mogło być inaczej.

Wyszłyśmy z bojowym nastawieniem, w pełni zmotywowane i żądzą bramek. W 53. minucie wynik na 1:0 otworzyła Ada Sikora. Ta bramka dała nam niezłego napędu, by dwa razy mocniej walczyć, budować akcje i grać ambitnie do ostatniego gwizdka. Pojawiły się zmiany w drużynie. Na boisko zameldowały się Szafi, Goździk, Ewelina, Marta Zielińska oraz Nadia Cieślak.

Jak to mówią – pierwsze koty za płoty! Mamy fotel lidera, co bardzo cieszy i będziemy robić wszystko, by z niego nie schodzić, a jest to możliwe mając tak wspaniały i mocny zespół! Chcemy w ciągu dalszym kontynuować serię meczów bez porażki. Na kolejnym spotkaniu ligowym Polonistki podejmować będą dziewczyny z SMS Łódź. Dlatego gorąco zachęcam do przybycia na Harcerską, mecz godny obejrzenia, nie mówiąc o emocjach jakie będą panować! Serdecznie zapraszamy! Polonia Hej!

Unifreeze Górzno – Polonia Poznań 0:1

Bramka: Ada Sikora (53.).

Polonia: Dewicka – Filipiak (Zalaszewska 80′), Czudzińska, Nowak, Grześkowiak (Zielińska 80′) – Liczbińska, Jacewicz, Machowiecka (Kościelna 60′), Sikora (Cieślak 91′), Zając -Tyl (Szafran 60′).