W minioną sobotę poznańskie kobiece zespoły piłki nożnej zmierzyły się z drużynami Medyka Konin w ramach rozgrywek III ligi. Rywalizacja zakończyła się remisowo.

Większość kibiców piłkarskich, oraz niektórzy działacze, uważa że piłka nożna to męska rzecz. W Poznaniu futbol jest kojarzona głównie z Lechem lub ewentualnie z Wartą.

Mało kto wie, że w piłkę grają również panie, i to grają całkiem nieźle. Wszystkie zawodniczki grają czysto amatorsko, godząc pracę, naukę czy studiowanie. Dodatkowo często gęsto grają na obiektach, które tylko z nazwy są piłkarskimi. Takim przykładem negatywnym jest obiekt Polonii Poznań, a jest to klub starszy od Lecha.

W ostatnią sobotę odbył się dwumecz na linii Poznań – Konin na poziomie III ligi wielkopolskiej. Klub ze wschodu Wielkopolski jest potęgą w futbolu kobiecym.

Jako pierwsze spotkały się przy ul. Harcerskiej Polonia II Poznań z Medykiem III Konin. Warunki pogodowe były wybitnie nie piłkarskie, jednak obu drużynom to nie przeszkadzało i pokazały kawałek niezłego futbolu. Mecz był wyrównany. Bramka dla przyjezdnych padła po błędzie (rezerwowej) bramkarki Polonii. No cóż, trudne warunki pogodowe oraz kiepska murawa, jeden kiks i punkty wyjechały z Poznania.

– Mecz z Medykiem Konin III nie należał do łatwych meczów. Mieliśmy tylko 12 zawodniczek, w tym 3 bramkarki, co wiązało się z tym, że jedna z bramkarek zaliczyła debiut w polu, na ataku. Mecz był ciężki, a pogoda wcale nie pomagała. Druga połowa w naszym wykonaniu wyglądała dużo lepiej, było większe zaangażowanie, więcej strzałów, ale brakowało szczęścia. Niestety przegrałyśmy 1:0, ale mówi się trudno, będziemy wyciągać wnioski z tego meczu i w następnym meczu z Medykiem Konin IV będziemy walczyć o zwycięstwo – mówi Dominika Telążka, kapitanka rezerw Polonii.

Poznanianki po tym meczu zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Polonia II Poznań – Medyk III Konin 0:1

Bramka: Wielińska (70.).

Polonia: Stochniałek Dominika (65. Zajączkowska Zuzanna), Telążka Dominika, Surowiec Natalia, Kowalczyk Weronika, Cieślak Nadia, Małecka Dorota, Kornat Wiktoria, Witczak Julia, Nowak Patrycja, Mager Zofia.

Trener: Łukaszewski Piotr.


Drugi mecz sobotni odbył się przy ul. Armii Poznań, gdzie Poznańska 13 gościła Medyka IV Konin. Ten mecz również był ciekawy, zacięty i bardzo wyrównany.
Naprawdę obie drużyny pokazały sporo ciekawych zagrań i mecz mógł się podobać.

Jedyną bramkę zdobyła Martyna Szymanek. Jedna z lepszych zawodniczek Poznańskiej 13 pokonała bramkarkę gości ładnym lobem z ponad dwudziestu metrów. Dzięki wygranej piłkarki ze stolicy Wielkopolski awansowały na drugie miejsce w tabeli.

Poznańska 13 – Medyk IV Konin 1:0

Bramka: Szymanek (25.).

Poznańska 13: Ada Raś (Anna Kania), Beata Zgoła (Agata Sagurska), Martyna Szymanek, Natalia Zwierzychowska, Agata Polowczyk, Monika Forszpaniak, Irmina Żyła (Irena Kliszcz), Gosia Kupler (Edyta Walczak), Marta Adamczak (Sara Polaniak), Vanessa Kanellopoulou (Maria Woźniak), Ola Bącela (Ada Łosiak).

Trener: Kozioł Zbigniew.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments