Mateusz Kupijaj wicemistrzem świata juniorów

0

Mateusz Kupijaj z Our Team Poznań został w Dublinie wicemistrzem świata juniorów w kickboxingu w formule low-kich w kategorii 57 kg.

„Edi” w pierwszej walce pokonał Rosjanina Danira Drushkova, a następnie w pojedynku o złoty medal przegrał z Serbem Nikolą Lazareviciem. Zdaniem wielu kibiców werdykt sędziów był błędny i to 16-letni Polak powinien zostać ogłoszony zwycięzcą.

Tegoroczne mistrzostwa świata kończę na 2. miejscu, po wygranej z Rosjaninem, trafiłem do finału gdzie zmierzyłem się z Serbem i godnie walczyłem do końca, mimo porażki. Dziękuję wszystkim, którzy dołożyli się do naszego wyjazdu oraz trenerom za świetne przygotowanie. Mam nadzieję, że złoty krążek mistrzostw świata zawiśnie jeszcze na mojej szyi – napisał Mateusz na swoim profilu na Facebooku.

Dla Kupijaja srebrny medal mistrzostw federacji WAKO to jednak ogromne osiągnięcie. – Jesteśmy dumni z postawy Mateusza, jego wynik jest budujący i zasługuje na szacunek. Dla nas jest zwycięzcą. To tak naprawdę początek jego kariery. Dziękujemy wszystkim wspierającym akcję WIELKA ZBIÓRKA ŚRODKÓW FINANSOWYCH NA UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH ŚWIATA W KICKBOXINGU, dzięki Waszej pomocy zawodnicy mogli zrealizować swoje marzenia :). W szczególności dziękujemy firmom Schmidt Bike&ServiceCITYZENMielenko J&M Ośrodek Wypoczynkowy , Hero Sport , Bistro u Grzegorza , DOBRY ADRES oraz poznańskim mediom – podsumowują trenerzy Łukasz i Jakub Smolińscy.

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz