Od 27 sierpnia Adrian „Figo” Szymanowski i Mateusz Kupijaj przebywają w Dublinie na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kickboxingu. Starszy z nich pewnie zmierza po najwyższe wyróżnienie. 

Ten rok dla Szymanowskiego jest niezwykle przełomowy. Puchar Europy, tytuł mistrza Polski, a teraz szansa na tytuł Mistrza Świata. Dla niejednego starszego wiekiem i stażem kickboksera osiągnięcia niespełna osiemnastoletniego podopiecznego trenera Łukasza Smolińskiego są po prostu nieosiągalne. Tymczasem „Figo” pewnie zmierza, aby w dorosłe życie wejść jako najlepszy junior z najlepszych.

Szymanowski i Kupijaj wyjechali do Dublina dzięki głośnej i zakończonej ogromnym sukcesem zbiórce funduszy, którą zorganizowały władze klubu Our Team Poznań. Dzięki pomocy fanów i przyjaciół młodzi kickbokserzy mieli szanse szkolenia swoich umiejętności na zgrupowaniach i obozach kadry, które teraz mogą zaowocować międzynarodowym sukcesem. A po ten z impetem kroczy Szymanowski.

W ćwierćfinałowym pojedynku Adrian brutalnie znokautował swojego Kazachskiego przeciwnika Amira Ashirova, który aby opuścić ring potrzebował pomocy służb medycznych. Tym samym „Figo” awansował do półfinału Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Kickboxingu.

Poniżej wideo z walki ćwierćfinałowej Szymanowskiego:

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar
wpDiscuz