Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette pokonała Annę-Lenę Friedsman w I rundzie Katowice Open. W kolejnym spotkaniu przeciwniczką poznanianki będzie finalistka ubiegłorocznej edycji największego turnieju tenisowego w Polsce Włoszka Camila Giorgi.

Pierwszy set pojedynku pomiędzy Linette (106 WTA) a Friedsam (102 WTA) był bardzo wyrównany. Obie zawodniczki przez długi czas nie potrafiły utrzymać własnego podania i doszło do wielu przełamań. Końcówka należała jednak do Polki, która wygrała w tie-breaku 7:5.

Tenisistka ze stolicy Wielkopolski na początku drugiego seta cały czas utrzymywała świetną dyspozycję. Linette prowadziła już 4:1. Jednak Niemka nie miała zamiaru szybko się poddawać i doprowadziła do remisu po 4. 23-letnia Polka w końcu przezwyciężyła kryzys, wygrywając gema serwisowego na 5:4, a następnie przełamała Friedsam, kończąc mecz udaną akcją przy siatce.

W II rundzie turnieju w Katowicach z pulą nagród 250 tysięcy dolarów przeciwniczką Linette będzie ubiegłoroczna finalistka Camila Giorgi (34 WTA). Rozstawiona z numerem trzecim Włoszka w pierwszym meczu wygrała z Czeszką Denisą Allertovą 7:5, 4:6, 6:4. Linette zmierzy się z Giorgi w czwartek na korcie centralnym w katowickim Spodku. Mecz rozpocznie się nie wcześniej niż o 16.00.

Plan gier i drabinka Katowice Open dostępne są na oficjalnej stronie turnieju – http://katowiceopen.com/pl