Magda Linette - fot. facebook.com/KatowiceOpen
Magda Linette – fot. facebook.com/KatowiceOpen

Magda Linette przegrała w II rundzie turnieju WTA Katowice z, rozstawioną z numerem 3, Włoszką Camilą Giorgi 7:6(3) 2:6 3:6.

W tym meczu, mimo że przegranym, Polka pokazała charakter i ochotę do gry. W pierwszym, bardzo wyrównanym secie poznanianka miała minimalną przewagę, którą udowodniła dopiero w tie-breaku. Wygrywając pierwszego seta Linette sprawiła wielką niespodziankę, w końcu tenisistka z Półwyspu Apenińskiego jest 34. rakietą świata.

W drugiej części rozgrywki, zawodniczka uplasowana w rankingu WTA o 72. pozycje wyżej, nie dała większych szans 23-letniej tenisistka ze stolicy Wielkopolski. Pewnie wygrała seta 6:2, choć przez dłuższy czas zanosiło się nawet na 6:0.

W trzeciej partii Magda Linette próbowała stawiać opór, ale ostatecznie nie dała rady trzeciej rakiecie turnieju. 24-letnia tenisistka z Włoch ostatecznie wygrała po blisko dwu i półgodzinnym pojedynku 6:7 6:2 6:3.