Magda Linette - fot. Bakhtiyar Gurbanov - bakucup.azs
Magda Linette – fot. Bakhtiyar Gurbanov – bakucup.azs

Magda Linette przegrała z Klarą Koukalovą w I rundzie turnieju WTA BNP Paribas Katowice Open. W grze pojedynczej poznanianek już nie ma, ale w deblu do ćwierćfinału w parze z Alicją Rosolską awansowała Katarzyna Piter.

Koukalova (31 WTA) jest rozstawiona w Katowicach z numerem  piątym i oczywiście była zdecydowaną faworytką pojedynku z Linette (121 WTA). Czeszka w pierwszym secie prowadziła już 4:0. – Nie zaczęłam najlepiej. Byłam jeszcze dość zestresowana – mówiła po meczu Linette w rozmowie z dziennikarzem Eurosport.Onet.pl.

Gdy poznanianka uspokoiła nerwy zaczęła gonić Koukalovą. Od stanu 1:5 Polka wygrała trzy gemy z rzędu. Niestety dziesiątego gema, a zarazem dziesiątego seta wygrała doświadczona Czeszka.

Na początku drugiego seta 22-letnia tenisistka ze stolicy Wielkopolski nadal prezentowała bardzo dobry tenis. Linette prowadziła 2:1 i miała szansę na przełamanie Koukalovej. Niestety o dekadę starsza od Polki Czeszka wybroniła się, a za chwilę było już 5:3 dla niej. – To byłby punkt zwrotny w tym meczu. Szkoda, że się nie udało. Było naprawdę blisko – żałowała po meczu Linette. Ostatecznie Czeszka potrzebowała trzech meczboli, by wygrać spotkanie 6:3, 6:4.

We wtorek w Katowicach grała również Katarzyna Piter. Druga z poznanianek startujących w turnieju w parze z Alicją Rosolską pokonały Ukrainkę Weronikę Kapszaj oraz Teodorę Mircić z Serbii 6:2, 6:4 i awansowały do ćwierćfinału debla.

Planowo Piter i Rosolska miały się zmierzyć z parą Linette – Tamira Paszek, ale Austriaczka z powodu kontuzji żeber wycofała się z rywalizacji.