Joanna Witkowska i trener Radosław Miśkiewicz - fot. akademiajudo.pl
Joanna Witkowska i trener Radosław Miśkiewicz – fot. akademiajudo.pl

Jeden srebrny oraz cztery brązowe medale zdobyli reprezentanci naszego miasta na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w judo, które w dniach 5-6 kwietnia odbyły się w Rzeszowie. Wicemistrzynią kraju w kategorii do 48 kg została Joanna Witkowska z Akademii Judo Poznań.

Kolejne trzy krążki także przypadły kobietom. Na trzecim miejscu rywalizację zakończyły: Joanna Polerowicz – 70 kg, Aleksandra Grygiel – 78 kg (obie AZS-WSPiA Poznań) oraz w kategorii +78 kg Agnieszka Hermuła z AZS OŚ Poznań. Wśród mężczyzn Patryk Ziembikiewicz z AZS-WSPiA zdobył brązowy medal w rywalizacji do 60 kilogramów.

W klasyfikacji drużynowej w rywalizacji kobiet na drugim miejscu za AZS UW Warszawa sklasyfikowana została Akademia Judo Poznań.