Panie z Kórnika w czwartym ligowym meczu, notują czwartą wygraną.

Mecz z drużyną z Chełmży jedynie w pierwszej połowie było wyrównany widowiskiem. Wynik spotkania otworzyła Kasia Sikora, która w zamieszaniu pod bramką z bodiczka kieruje piłkę do siatki. Przyjezdne wyrównują, zdobywając ładną bramkę po kontrze, bramkę strzela Jurkiewicz. Błyskawiczna riposta gospodyń i ponownie strzela Kasia Sikora, do przerwy Kotwica prowadzi 2:1.

Początek drugiej części meczu, to niemal nokaut w wykonaniu zawodniczek z Kórnika. Ewa Weber podwyższa na 3:1. Po chwili mamy 4:1, Ola Chojnacka z około 20 metrów, niesygnalizowanym strzałem pakuje piłkę pod porzeczkę Chełmży. Bramka Oli to naprawdę stadiony świata.
Niestety po tej bramce gra odrobinę się popsuła. Zawodniczki KKP sporo faulowały, kartki żółte a nawet czerwona.
Przyjezdne mecz kończyły w dziesiątkę. Wynik meczu ustaliła Ewa Weber, wykonując rzut karny.

-Jestem zadowolona z postawy moich zawodniczek, ponieważ pomimo kilku słabszych momentów w grze potrafiły wrócić na własne tory. Walka o każdą piłkę opłaciła się. Przeważaliśmy pod względem technicznym oraz taktycznym. Wynik cieszy, ale pamiętajmy, że to dopiero kolejny mały krok do wyznaczonego celu. Mam nadzieje, że zawsze będziemy takim kolektywem jak w tym meczu- tak mecz podsumowała trenerka Hanna Olszańska.

Już w czwartek o 17.00 przy ulicy Leśnej, Kotwica będzie podejmowała pierwszoligową Polonię Poznań w ramach 3 kolejki Pucharu Polski. Kolejny ligowy mecz Kotwica rozegra w Toruniu z miejscowym beniaminkiem Gwiazda-Kania. Jednak warto wybrać się 1 października do Kórnika, mecz derbowy z Polonią Środa Wlkp. gwarantuje moc emocji.

Kotwica Kórnik-KKP Chełmża 5:1(2:1)
1:0 20′ Sikora
1:1 40′ Jurkiewicz
2:1 41′ Sikora