Katarzyna Piter - fot. facebook.com/KatarzynaPite

Katarzyna Piter pokonała w drugiej rundzie kwalifikacji Australian Open Misę Eguchi. W meczu decydującym o awansie do drabinki głównej pierwszego turnieju Wielkiego Szlema w tym roku Polka zmierzy się z Anną Tatiszwili.

Piter (175 WTA) bardzo nieudanie rozpoczęła pojedynkę z Eguchi (121 WTA). Od razu została przełamana i po chwili przegrywała 0:3. 23-letnia tenisistka z Ceradza Kościelnego w siódmym gemie odrobiła straty, ale następnie znowu straciła swoje podanie, po którym Rosjanka wykorzystała pierwszego setbola.

Drugi set znowu zaczął się niedobrze dla Piter. Eguchi prowadził 3:1 i miała szansę na podwójne przełamanie. Polka jednak się obroniła. Wygrała piątego gema i zdobyła breaka na 3:3. Gruzinka odrobiła stratę, ale od tego momentu na korcie rządziła już tylko tenisistka Grunwaldu Poznań. Piter wygrała drugiego seta 6:4, a w decydującej partii spotkania nie oddała Gruzince już ani jednego gema. Mecz trwał aż dwie godziny i 12 minut.

W finale kwalifikacji Piter zmierzy się z Gruzinką Anną Tatiszwili, która zajmuje 140. miejsce w rankingu WTA. Obie zawodniczki jeszcze nigdy nie grały przeciwko sobie na zawodowych kortach. Spotkanie odbędzie się w sobotę jako trzecie na korcie nr 10 około godziny 7 rano czasu polskiego.

W przypadku pokonania Gruzinki Piter powtórzy sytuację z zeszłego roku, gdy również udanie przebiła się przez kwalifikację do turnieju głównego Australian Open.