Katarzyna Piter - fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons

Katarzyna Piter – fot. by Kulitat [CC-BY-SA-2.0], via Wikimedia Commons
Katarzyna Piter w I rundzie turnieju WTA w Baku pokonała Czeszkę Kristinę Pliskovą 6:7(4), 6:3, 6:4. Jest to miłe zaskoczenie, bo Polka (120 WTA) nie była faworytką w tym spotkaniu.

Piter po ponad dwugodzinnym pojedynku mogła się cieszyć ze zwycięstwa nad usytuowaną 26 miejsc wyżej w rankingu WTA Pliskovą. Poznanianka, w pierwszym, trwającym prawie godzinę secie, musiała uznać wyższość rywalki, i przegrała w tie-breaku do 4.

W drugim secie 23-letnia tenisistka z Wielkopolski grała pewnie. Dwa razy przełamała rywalkę i wyrównała stan setów na po jeden. Piter w trzeciej partii okazała się bardzo mocna psychicznie i mimo że została przełamana na 3:4, szybko odrobiła straty, i wygrała seta 6:4.

Polka za awans do drugiej rundy otrzyma 3400 dolarów oraz 30 punktów do rankingu ATP. W następnej rundzie czeka na nią trudniejsze zadanie, bowiem zmierzy się ona z Bojaną Jovanovski. Jest to zawodniczka z Serbii rozstawiona z numerem 5 na tym turnieju.