Po sezonie 2017/18 dojdzie do zmian i powstanie jedna IV liga, która liczyć będzie 20 zespołów.

Obecnie IV liga jest podzielona na dwie grupy, północ i południe, według nowego regulaminu spadają zespoły z miejsc 8-16, jednak przy spadku jakiejś wielkopolskiej drużyny z III ligi spadają kolejne zespoły z  miejsc 6-7. Awans do III ligi, rozstrzygnie między bezpośrednimi pojedynkami mistrzów grup północ/południe.

Jednak już w pierwszej kolejce dojdzie do kilku ciekawych spotkań.

Unia Swarzędz na początek zmierzy się na wyjeździe z Orłami Pniewy. Unici wznowili treningi po poprzednich rozgrywkach w czwartek, 13 lipca. W czasie okresu przygotowawczego podopieczni Jakuba Ostrowskiego rozegrali trzy sparingi. Na początku przegrali z Victorią Września 1:2, następnie zremisowali z Górnikiem Konin 0:0, a na końcu ulegli Polonii Środa Wielkopolska 0:3. Mimo nie najlepszych wyników meczów kontrolnych „Duma Swarzędza” z dużymi nadziejami przystępuje do rozpoczynającej się w sobotę rundy jesiennej. Pierwszym rywalem swarzędzan będzie IV-ligowy beniaminek – Orły Pniewy. Co ciekawe Pniewski Klub Sportowy został założony w 2015 roku i każdy sezon – jak na razie – kończył na 1. miejscu w tabeli, a co za tym idzie – awansem do wyższej ligi. Najpierw, w sezonie 2015/16, wygrali A-klasę, a w poprzednich rozgrywkach zdobyli mistrzostwo Klasy Okręgowej.

Kolejny ciekawy pojedynek to Kotwica Kórnik – Mieszko Gniezno. W Kotwicy sporo zmian kadrowych, Mieszko to beniaminek rozgrywek.

W niedzielę w Pobiedziskach, Huragan podejmuje Grom Plewiska. Huragan ma coś do udowodnienia dlaczego gra w IV lidze, goście to klasyczna drużyna środka tabeli.

W Tarnowie Podgórnym spotkają się drużyny z aspiracjami na awans, mocna Tarnovia z mocnym Lubuszaninem Trzcianka.

Pełen zestaw pierwszej kolejki.

Wełna Skoki     –     GKS Dopiewo     5 sierpnia, 17:00
Warta Międzychód     –     GLKS Wysoka     6 sierpnia, 17:00
Huragan Pobiedziska     –     Grom Plewiska     6 sierpnia, 15:00
Orły Pniewy     –     Unia Swarzędz     5 sierpnia, 11:00
Pogoń Łobżenica     –     Iskra Szydłowo     6 sierpnia, 16:00
Tarnovia Tarnowo Podgórne     –     Lubuszanin Trzcianka     5 sierpnia, 16:00
Nielba Wągrowiec     –     Sparta Oborniki     5 sierpnia, 15:00
Kotwica Kórnik     –     Mieszko Gniezno     5 sierpnia, 16:00

 

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments