Enea AZS Poznań - AZS PWSZ II Gorzów / fot. Wojciech Klepka

Koszykarki Enea AZS Poznań przegrały z AZS PWSZ II Gorzów 48:59 w pierwszym meczu przed własną publicznością w sezonie 2015/2016. Akademiczki popełniły w sumie aż 23 straty.

Poznanianki od początku spotkania miały spore problemy ze skutecznością. Pierwsze punkty zdobyły dopiero po pięciu minutach gry, gdy Kinga Banach rzuciła na 4:6. Chwilę później Kinga Woźniak doprowadziła do remisu. Jednak przyjezdne odpowiedziały w mocny sposób, bo po chwili zrobiło się 11:6 dla nich. Ostatecznie AZS PWSZ prowadził po pierwszej kwarcie 15:11.

W drugiej części spotkania skuteczność poznanianek była jeszcze gorsza. Do ich poziomu dopasowały się gorzowianki i obie drużyny przez pół kwarty zdobyły w sumie sześć punktów. Duży wpływ na ostateczny wynik miała końcówka pierwszej połowy. Podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego przegrywały tylko 15:17. Jednak po chwili miały już jedenaście punktów straty, a na przerwę schodziły, przegrywając 19:27.

Gospodynie nie były już w stanie zniwelować tej różnicy. Do końca meczu AZS PWSZ II cały czas utrzymywał bezpieczną przewagę i ostatecznie wygrał 59:48.

Poznanianki zawiodła w niedzielę skuteczność w rzutach za trzy punkty. Trafiły tylko jedną z czternastu prób. Popełniły stanowczo za dużo strat, bo aż 23. Zabrakło również w składzie kontuzjowanej Darii Marciniak. Bez niej zespół traci bardzo dużo na wartości.

W drużynie z Gorzowa bardzo dobre zawody zagrała Beata Jaworska, która zapisała na swoim koncie 21 punktów (9/10 z gry!), 12 zbiórek i 3 przechwyty.

Enea AZS Poznań – AZS PWSZ II Gorzów Wielkopolski 48:59 (11:15, 8:12, 19:19, 10:13)

Szczegółowe statystyki dostępne są tutaj.

ENEA AZS: Kinga Woźniak 15, Iwona Płóciennik 14, Kinga Banach 8, Karolina Budeń 5, Magdalena Wojdalska 4, Anita Plucińska 2, Karolina Stefańczyk, Aleksandra Pietraszek.

AZS PWSZ II: Beata Jaworska 21, Natalia Sobek 12, Alicja Witkowska 11, Klaudia Czarnodolska 7, Adrianna Kopciuch 6, Olga Trzeciak 2, Aleksandra Dul, Jagoda Szczęsna.