Memoriał prof. Stanisława Łęgowskiego w Toruniu z udziałem Enea AZS Poznań.

Pierwszym przeciwnikiem poznanianek był doświadczony zespół gospodarzy – Energa Toruń, zespół, który wystąpił już praktycznie w najmocniejszym, ligowym składzie. Akademiczki grały jeszcze bez dwóch Amerykanek. Początkowo poznanianki radziły sobie bardzo dobrze wygrywając w pierwszych minutach meczu 12:7. Jednak z każdą następną minutą przewaga torunianek rosła, by ostatecznie zakończyć się przewagą prawie 20 punktów – 65:82. Trenerzy Krzysztof Dobrowolski i Marek Lebiedziński mocno rotowali składem, by każda z akademiczek miała możliwość złapać cenne doświadczenie.

Energa Toruń – Enea AZS Poznań 82:65 (19:16,26:15,22:16,15:18)

Enea AZS: Parzeńska 13, Marciniak 10, Bednarczyk 8, Niemojewska 6, Stefańczyk 6, Tyszkiewicz 6, Nowicka 5, Woźniak 4, Kotula 3, Banach 2, Zięmborska 2, Szloser 0.

Energa Toruń: Grigalauskyte 18, Cain 14, Mansfield 13, Rasheed 10, Uro-Nilie 6, Balickaite 6, Tłumak 6, Skobel 5, Maliszewska 4, Mohamed, Urban.

W kolejnym meczu przeciwnikiem Enea AZS był niemiecki zespół BC Gottingen. Akademiczki zostały zaskoczone przez przeciwnika od pierwszego gwizdka i  po pierwszej kwarcie przegrywały już 15 punktami (14:29). Przed przerwą przewaga jeszcze się powiększyła i do szatni poznanianki schodziły z prawie 20 punktową stratą (26:44). Odrabianie strat rozpoczęły jednak zbyt późno, bo dopiero w ostatniej kwarcie, którą wygrały 20:8, Na wygranie lub choćby doprowadzenie do dogrywki nie starczyło czasu i akademiczki odniosły kolejną, acz niewielką porażkę z zespołem z Niemiec – 55:59.

BC Gottingen – Enea AZS Poznań  59:55 (29:14,15:12,7:9,8:20)

Enea AZS: Parzeńska 15, Marciniak 14, Woźniak 7, Niemojewska 5, Stefańczyk 4, Bednarczyk 3, Tyszkiewicz 3, Szloser 2, Nowicka 1, Banach 1, Kotula, Zięmborska.

BC Gottingen: Janning 13, Warner 11, Crowder 8, Smith 8, Pilz 8, Karambatsa 4, Luecken 4, Dobroniak 3.

Informacja Enea AZS Poznań/zdjęcie Energa Toruń.