Zuzanna Czuryło na podium mistrzostw świata / fot. omansail.com

Zuzanna Czuryło z sekcji żeglarskiej AZS Poznań zdobyła w Omanie brązowy medal mistrzostw świata do lat 21 w klasie RS:X. To największy w karierze sukces 19-letniej windsurferki.

Mistrzostwa odbyły się od 17 do 24 października w ośrodku Mussanah nad Zatoką Omańską. Poznanianka nie zakwalifikowała się do złotej floty, ale ze swojego występu może być na pewno zadowolona.

Czuryło stanęła na trzecim stopniu podium mistrzostw świata do lat 21 w olimpijskiej klasie RS:X. Złoto w tej kategorii wiekowej zdobyła Rosjanka Stefania Elfutina, a drugie miejsce zajęła Marta Maggetti ze Szwajcarii.

Utalentowana zawodniczka AZS Poznań rok temu zdobyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Europy podczas Gdynia Sailing Days oraz została mistrzynią Polski juniorek.