Niestety nie udała się inauguracja Enea AZS Poznań w Basket Lidze Kobiet.

Akademiczki przegrały z Basket 90 Gdynia 82:58. Pomimo tak wysokiej porażki, gra akademiczek momentami mogła się podobać. Grały odważnie i szybko, zabrakło niestety skuteczności. Na pewno przebieg meczu wyglądałby inaczej, gdyby nie kontuzja jakiej  w 6 minucie meczu nabawiła się Amerykanka Jazmine Davis. Grała skutecznie i efektywnie, lecz już w pierwszej kwarcie musiała opuścić boisko. Na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu, która zdobyła 16 punktów na wysokiej skuteczności z gry (55,6%), miała 4 zbiórki i 2 asysty. Bardzo pozytywnie zaprezentowała się druga Amerykanka Sidney Cook, która zdobyła 13 punktów, miała 13 zbiórek i 4 asysty.

Basket 90 Gdynia – Enea AZS Poznań  82:58 (20:14, 22:17, 30:9, 10:18)

Enea AZS: Woźniak 16, Cook 13, Tyszkiewicz 8, Bednarczyk 6, Parzeńska 4, Niemojewska 4, Davis 4, Szloser 3, Stefańczyk, Nowicka, Banach, Kotula.

Basket 90: Cooper 24, Kotnis 13, Vitola 11, Jankoska 9, Makurat 7, Skerovic  6, Rembiszewska 6, Aleksandravivius 6, Podgórna, Stawińska, Jakubiuk.

4 października o godzinie 18.30 akademiczki podejmują w hali na Piotrowie, Pszczółki Polski Cukier AZS-UMCS Lublin.

Informacja Enea AZS Poznań/Monika Sibora/zdjęcie własne redakcji.