MKS Poznań - Orlen Wisła II Płock / fot. Irek Pindral

Dzisiejsze spotkanie jest niezwykle ważne dla drużyny MKS. Szczypiorniści z Poznania mają szansę awansować z jedenastej na dziesiątą lokatę w tabeli grupy A 1. Ligi i tym samym uniknąć konieczności gry w barażu o utrzymanie.

Żeby jednak tak się stało, podopieczni trenera Domana Leitgebera muszą spełnić jeden warunek: wygrać różnicą minimum czterech bramek. Jest to konieczne, ponieważ MKS traci dwa punkty do dziesiątej drużyny w tabeli, którą jest właśnie Wolsztyniak. W sytuacji, gdy czerwono-czarni wygrają, oba zespoły będą mieć równą liczbę punktów. Wtedy o miejscu w tabeli decyduje kolejno:

Regulamin rozgrywek I Ligi (sezon 2015/16)- § 5 ust. 2 pkt. 2

a) większa liczba punktów zdobytych w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

W tym wypadku obie drużyny będą miały tyle samo punktów zdobytych w bezpośrednich spotkaniach.

Regulamin rozgrywek I Ligi (sezon 2015/16)- § 5 ust. 2 pkt. 2

b) większa dodatnia różnica bramek z zawodów pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

c) większa liczba zdobytych bramek w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

Poprzednie spotkanie pomiędzy obydwoma drużynami zakończyło się wynikiem 23:19 na korzyść zespołu z Wolsztyna. Oznacza to, że poznaniacy muszą wygrać czterema bramkami, by zniwelować niekorzystny bilans bramek. Jeżeli tak się stanie, to o miejscu w tabeli zadecyduje:

Regulamin rozgrywek I Ligi (sezon 2015/16)- § 5 ust. 2 pkt. 2

d) większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich zawodów,

Ta z kolei przemawia na korzyść MKS. Szczypiorniści ze stolicy Wielkopolski legitymują się bilansem bramek 634:661 (różnica -27). Z kolei bilans bramek zdobytych i straconych przez Wolsztyniaka w tym sezonie wynosi 580:655 (różnica -75). To oznacza, że czterobramkowe zwycięstwo podopiecznych trenera Leitgebera pozwoli im przeskoczyć w tabeli dzisiejszego rywala, co zapewni bezpieczne utrzymanie bez konieczności gry w barażu.

>>> Tabela i terminarz I ligi piłki ręcznej mężczyzn

Kibiców w hali przy ul. Newtona 2 czekają zatem ogromne emocje. Oba zespoły będą walczyć do utraty tchu, by zapewnić sobie utrzymanie w 1. Lidze. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments